ООН встановить правила для роботів-вбивць

Проте забороняти зброю зі штучним інтелектом поки ніхто не збирається.

Ще в серпні 2017 року 117 вчених і керівників компаній з робототехніки, в тому числі Ілон Маск і Стівен Хокінг, підписали звернення з вимогою заборонити розробку автономного зброї. Про це повідомляє Daily Мail.

Група ООН погодилася встановити обмеження на зброю, яка може вбити без участі людини, оскільки правозахисні групи заявили, що уряди рухаються занадто повільно, щоб йти в ногу з досягненнями в області штучного інтелекту. Також було прийняте рішення створити робочу групу з вироблення юридичних норм для машин з штучним інтелектом.

Найцікавіші експонати виставки споживчої електроніки CES 2018

Кампанія "Зупинимо роботів-вбивць" стрімко набирає обертів. І хоча в обговоренні взяли участь представники більш ніж 80 країн, тільки 22 країни підписалися під забороною на виробництво автономного зброї. Залишитися в опозиції вирішили Росія і Ізраїль, США поки що не озвучили свою позицію.

Посол Індії Амандіп Гілл, який очолював збори, заявив, що учасники планують знову зустрітися в 2018 році.

На сьогоднішній день існує декілька міжнародних документів, що обмежують застосування смертоносних винаходів: Женевський протокол, який забороняє застосування біологічної та хімічної зброї (при цьому її розробка дозволена), Угода про заборону ядерних випробувань і Конвенція про негуманну зброю, згідно з якою забороненими є лазери, касетні бомби і міни-пастки.