Нова загадка палеонтології: у Китаї знайшли скам'янілість жаби з яйцями в череві, якій понад 100 мільйонів років

Дослідники припускають, що вона могла померти під час спарювання…

У Китаї виявлено захоплюючу скам'янілість жаби, вік якої перевищує 100 мільйонів років. Це не лише найстаріша скам'янілість такого роду, а й унікальний зразок історії життя виду, пише видання iflscience. У дослідженні, опублікованому в Proceedings of the Royal Society B: Biological Sciences, вчені зазначають, що ця знахідка проливає світло на репродуктивні стратегії ранніх жаб.

Скам'янілість була знайдена в Китаї в шарах нижньої крейди, в яких рідко зустрічаються скам'янілості жаб, а особливо із збереженими м'якими тканинами або яйцями. Виявлення цієї скам'янілості стало дуже значущим для науки.

Дослідники за допомогою комп'ютерної томографії відтворили тіло жаби і виявили, що вона мала яйцеклітини в тілі та яйця в яйцепроводі, що є рідкісним для скам'янілостей. Це дає унікальну можливість дослідити статеве дозрівання тварин до дорослого віку.

Проте, одна деталь залишається загадковою: жаба померла з яйцями в череві. Дослідники вважають, що ця трагедія могла статися під час спарювання, можливо через утоплення або виснаження. Це перший відомий випадок смерті, пов'язаний зі спаровуванням серед жаб мезозойського періоду.

Ця знахідка відкриває нові горизонти для розуміння життя давніх амфібій та небезпек, які чекали їх під час шлюбної поведінки.

Читай також:

Фото: Baoxia Du та ін., Royal Society B: Biological Sciences, 2024