Наше Сонце, вік якого становить приблизно 4,6 мільярдів років, старішає. Нове дослідженням NASA, яке розглянуло зміни на орбіті Меркурія, показало, що внаслідок цього планетарний пояс нашої Сонячної системи розширюється, а Сонце втрачає владу над планетами. Меркурій найяскравіше демонструє цей ефект, тому що це найближча планета до сонця.
"Меркурій є ідеальним випробувальним об'єктом для цих експериментів, оскільки він є дуже чутливим до гравітаційного ефекту та активності Сонця", – прокоментував Антоніо Генуя, провідний автор дослідження та дослідник MIT, який працює у Центр космічних польотів імені Ґоддарда NASA.
Вчені визначили відмінності в положенні Меркурія за радіосигналами, що відстежували місце розташування космічного апарату "MESSENGER". Зонд "MESSENGER" зробив три обльоти Меркурія в 2008-му і 2009 роках, а також обертався навколо планети між березнем 2011-го і квітнем 2015-го року. У 2015 році зонд завершив місію, врізавшись в Меркурій. Дослідники змогли використати отримані дані, щоб дізнатися більше про те, як із часом змінюється сила тяжіння Сонця, а також про загальну теорію відносності.
Дані показали, що Сонце поступово втрачає свою владу над Меркурієм і іншими планетами Сонячної системи. Однак ці зміни настільки незначні, що поки не позначаються на житті людей. Про це повідомляє Dailymail.