«Кримська платформа»: Шмигаль підкреслив, що Україна готова провести демілітаризацію Криму

Цьогоріч до Саміту долучилися 40 президентів і прем’єр-міністрів…

Друга «Кримська платформа» завершилася. Цьогоріч до Саміту долучилися 40 президентів і прем’єр-міністрів, включно з лідерами «Великої сімки». Учасниками також стали представники країн Африки та Південної Америки, передає Ukraine NOW.

Основні підсумки Саміту:

«Кримська платформа» буде проведена восени в офлайн-форматі у Хорватії з присутністю парламентських делегацій світу.

Дуда заявив, що Захід має переглянути функціонування «Північного потоку-2». Мова має йти про повний його демонтаж. 

Трюдо анонсував нові санкції проти 62 осіб та одного підприємства оборонного сектору. Канада створить групу для протидії російській дезінформації.

Шольц повідомив про новий пакет військової допомоги Україні, який включатиме деякі системи протиповітряної оборони, MLRS, броньовану техніку.

Німеччина та Японія виділяють понад 60 мільйонів доларів США на нову програму FAO для малих і середніх ферм, щоб створити додаткові потужності для зберігання зерна.

Шарль Мішель заявив, що росія використовує Крим як транзитний пункт для депортації українського населення до фільтраційних таборів, а також мілітаризувала півострів.

Столтенберг заявив, що НАТО буде докладати зусиль для розширення військової підтримки України, а також зазначив, що зима буде тяжкою для України.

Джемілєв заявив, що різні світові політичні та державні діячі пропонують неприпустимі шляхи для припинення війни. Зокрема, відмовитись від звільнення Криму з-під російської окупації.

Прем’єр-міністерка Нової Зеландії закликала до мирних перемовин задля припинення війни в Україні.

Шмигаль підкреслив, що Україна готова провести демілітаризацію Криму, аби усунути всі загрози з боку рф як для України, так і для Європи.

Зеленський заявив: «Ми повернемо Крим будь-якими засобами, які вважатимемо правильними, не консультуючись з іншими країнами».

Читайте також: