Космічний сміттяр розпочав свою роботу

Питання боротьби з космічним сміттям піднімається провідними світовими космічними агентствами вже не перший раз.

Супутник RemoveDEBRIS, розроблений Космічним центром при Університеті Суррея у Великобританії, успішно зловив мінісупутник, що імітує космічний сміття. Про це повідомляє Вокруг Света.

Апарат вміє ловити об'єкти за допомогою сітки і гарпуна. Сітка викидається на відстань 7 метрів, гарпун – до 1,5 метрів. Головний розробник Гульєльмо Аглієтті каже, що така система захоплення сміття не тільки дешевша, ніж використання, наприклад, роботизованих маніпуляторів, але й більш ефективна.

RemoveDEBRIS може ловити уламки з максимальним розміром 10×10 сантиметрів, навіть якщо вони мають неправильну форму і швидко обертаються. Для пошуку об'єктів пристрій обладнано двомірної камерою і лідаром.

Неймовірне сонячне затемнення зафільмували у NASA

За даними Європейського космічного агентства і NASA, на сьогоднішній день на орбіті Землі вже накопичилося понад 750 тисяч об'єктів космічного сміття діаметром більше 1 сантиметра, та мільйони дрібніших фрагментів. В основному це залишки ракет або шатлів.

Оскільки сміття рухається зі швидкістю близько 28 тисяч км/год, то навіть зіткнення з найдрібнішими частинками може пошкодити обшивку і чутливі прилади супутників і орбітальних станцій.

Під загрозою знаходяться і люди: крихта розміром з піщинку здатна завдати шкоди скафандрів космонавтів, що виходять у відкритий космос.

Як не дивно, досі точаться суперечки про правильність розташування кольорів на нашому стягу.
05072025
Ця розробка може дати початок цілому поколінню гнучких гаджетів – від медичних імплантатів до роботів-трансформерів.
Мамай-гора – це не просто пагорб на березі Каховського водосховища. Це справжня скарбниця минулого, одне з найбільших поховань на Євразійському континенті, що зберігає тисячолітні таємниці скіфів.