Космічне сільське господарство: вперше в історії людства вчені виростили земні продукти на астероїдному ґрунті

Біологам вдалося проростити перець чилі, редиску та салат…

Нещодавно The Planetary Science Journal повідомив про досягнення біологів з Університету Північної Дакоти. Просто неймовірно, але Шеррі Файбер-Бейєр та її колегам вдалося проростити перець чилі, редиску та салат на імітаторі найпоширенішого типу астероїдів, що падають на Зеїлю – углистому хондриті.

«На Землі ми успішно вирощуємо їжу, і ми хочемо використовувати ці навички в наших зусиллях з дослідження космосу. Очевидно, що в космосі системи виробництва їжі на місці обмежені, і дослідники працюють над розробкою та вдосконаленням технологій космічного сільського господарства. У прагненні відправити людей у ​​космос нам залишається шукати шляхи забезпечення поживними речовинами, які зазвичай забезпечуються ґрунтами на Землі і не обов’язково є легкодоступними під час космічних місій», - кажуть вчені.

Звісно самого астероїдного ґрунту у біологів не було, тому вони створили штучні хондрити.  Це – найпоширеніший тип метеоритів, що падають на Землю і відрізняються особливо різноманітним складом: вуглець, азот, калій та фосфор, а іноді й прості органічні сполуки.

За словами біологів, рослини, які їм вдалося виростити на Землі, спочатку були вирощені на борту МКС. Вчені і надалі продовжуватимуть свою роботу вже з іншими рослинами. Також науковці кажуть, що ресурси, знайдені на Місяці чи Марсі, такі як вода, кисень, дейтерій, мінерали та CO 2 , можуть бути використані для створення ракетного палива, холодоагенту, інфраструктури та інструментів; допомога в життєзабезпеченні; і виробляти їжу.

«Хоча видобуток цих ресурсів в основному зосереджувався на Місяці та Марсі, не слід випускати з уваги більш багатий ресурс, зокрема навколоземні об’єкти (NEO)», - йде мова у статті.

Читайте також:

Фото: MarinaGerasimenko

13072025
Уявіть, що ви заходите до лікаря, вигадуєте один-єдиний симптом — і вас одразу госпіталізують до психіатричної лікарні...
Усі ми знаємо штаб-квартиру ООН як невід'ємну частину пейзажу Нью-Йорка. Але чи замислювалися ви колись, чому саме це місто стало домом для найважливішої міжнародної організації світу?
12072025
Археологи зробили неймовірне відкриття, яке сколихнуло світ історії та мисливців за скарбами.
Вони не схожі на величезні військові субмарини, які ми звикли бачити у фільмах. 
12072025
Уявіть: не безкінечне розширення, не повільне згасання зірок у холодному космосі, а грандіозне стиснення у зворотному напрямку — аж до тієї самої точки, з якої усе почалося...
Історія, що вражає своїм зухвальством та абсурдністю, розгортається навколо першого в історії України пірата.