Екскаваторник в Болгарії розкопав найбагатшу могилу 5-го тисячоліття до нашої ери

Сталося це ще у 1970-х роках в некрополі Варни, але …

Археологічні розкопки в Болгарії в 1970-х роках виявили надзвичайно цінні золоті артефакти в некрополі Варни, що свідчать про високорозвинену цивілізацію та вражають своєю розкішшю. Крім того, неймовірна знахідка екскаваторника Райчо Марінова стала одним із найважливіших археологічних відкриттів, коли-небудь зроблених у країні. Мова йде про найбагатшу могилу 5-го тисячоліття до нашої ери, пише видання greekreporter.

Могила, відома як «Могила 43», особливо виділяється своєю величезною кількістю золотих скарбів та артефактів. Археологи знайшли останки чоловіка високого статусу, що, ймовірно, був правителем чи лідером, похованого з незліченими багатствами.

Як показав аналіз могил, елітних членів суспільства тих часів ховали в плащаницях із золотими прикрасами, вшитими в тканинні обгортки. Це доводить, що варненська культура мала високоструктуроване суспільство.

Стародавні золоті артефакти Варни. Фото: офіційний путівник для відвідувачів Варни visit.varna.bg

Археологи виявили понад 22 тисячі артефактів, зокрема понад три тисячі виробів із золота загальною вагою шість кілограмів. Рідкісні предмети, такі як мідь, крем'яні знаряддя, середземноморські мушлі та обсидіанові леза, також роблять це відкриття унікальним.

Цей некрополь у Варні став найбільшим відомим доісторичним поховальним місцем у південно-східній Європі, розкриваючи давні вірування, культурні звичаї та складні похоронні обряди. Це була надзвичайно розвинена цивілізація та перша відома культура, яка виготовляла золоті артефакти. Вона була старшою за обидві імперії Месопотамії та Єгипту.

Читай також:

Фото матеріалу: Yelkrokoyade/CC BY SA 3.0