Чорнобаїти, арестовлення, нагостомелити: нові слова, які принесла нам війна

Українські словники з кожним днем стають ширшими…

Українська мова не стоїть на місці, тим більше, під час такого серйозного випробування, як війна. Соцмережі заповнюються електронними словниками, у яких щодня з'являються нові слова та визначення. Публікуємо деякі з них:

Чорнобаїти – постійно робити те саме, не отримуючи іншого результату і страждати через це. Походить від назви населеного пункту Чорнобаївка під Херсоном, де окупанти вже понад 10 разів розміщували свою техніку та стільки ж разів були розбиті ЗСУ.

Поряд із «чорнобаїти» з'явилися слова «відирпенити» і «нагостомелити». Вони пов'язані з містами-героями Ірпінь та Гостомель неподалік Києва, які гідно чинять опір ворогові з перших днів вторгнення.

Арестовлення – заспокійливе повідомлення. Походить від прізвища радника голови Офісу Президента Олексія Арестовича, який завдяки тембру голосу та змісту своїх брифінгів сприятливо впливає на тривожних українців.

Макронити – робити дуже стурбований вигляд щодо певної ситуації, всім це показувати, але нічого не робити насправді. Походить від прізвища президента Франції Еммануеля Макрона, який запам'ятався не реальною допомогою, а «занепокоєними» фотосетами з Єлисейського палацу.

Мовознавець Оксана Думанська вважає, що всі ці слова залишаться. На її думку, вони увійдуть до особливих словників, які вивчають живу мову народу.

Як українці вигадують нові слова і як відмовляються від російської у повсякденному житті – дивіться у сюжеті прямо зараз:

Читайте також: