Чорнобаїти, арестовлення, нагостомелити: нові слова, які принесла нам війна

Українські словники з кожним днем стають ширшими…

Українська мова не стоїть на місці, тим більше, під час такого серйозного випробування, як війна. Соцмережі заповнюються електронними словниками, у яких щодня з'являються нові слова та визначення. Публікуємо деякі з них:

Чорнобаїти – постійно робити те саме, не отримуючи іншого результату і страждати через це. Походить від назви населеного пункту Чорнобаївка під Херсоном, де окупанти вже понад 10 разів розміщували свою техніку та стільки ж разів були розбиті ЗСУ.

Поряд із «чорнобаїти» з'явилися слова «відирпенити» і «нагостомелити». Вони пов'язані з містами-героями Ірпінь та Гостомель неподалік Києва, які гідно чинять опір ворогові з перших днів вторгнення.

Арестовлення – заспокійливе повідомлення. Походить від прізвища радника голови Офісу Президента Олексія Арестовича, який завдяки тембру голосу та змісту своїх брифінгів сприятливо впливає на тривожних українців.

Макронити – робити дуже стурбований вигляд щодо певної ситуації, всім це показувати, але нічого не робити насправді. Походить від прізвища президента Франції Еммануеля Макрона, який запам'ятався не реальною допомогою, а «занепокоєними» фотосетами з Єлисейського палацу.

Мовознавець Оксана Думанська вважає, що всі ці слова залишаться. На її думку, вони увійдуть до особливих словників, які вивчають живу мову народу.

Як українці вигадують нові слова і як відмовляються від російської у повсякденному житті – дивіться у сюжеті прямо зараз:

Читайте також:

Німецька Демократична Республіка (НДР), або Східна Німеччина, на папері була незалежною державою. Але насправді кремль почувався там абсолютним господарем.
08072025
Нагадали водіям перевіряти пасажирів перед виїздом, адже штраф можуть виписати навіть за порушення на задньому сидінні.
08072025
На перший погляд — звичайна крижана сосулька...