«Язичники, які живуть без законів та міст, у лісових хатинах»: як насправді жили у стародавній московії?

Гроші

На всіх картах Європи Русь – це сучасна Польща, Білорусь та Україна…

На всіх картах Європи Русь – це сучасна Польща, Білорусь та Україна. А ось поряд – московське царство. Як розповідають історики, до 15 століття ніхто навіть не думав називати московію Руссю. Про це писав і чернець-мандрівник Гільйом де Рубрук ще у 1253 році.

«Одразу за річкою Тенеїс, називається Моксиль. Він підпорядковується татарам. Вони язичники, які живуть без законів. Міста у них немає, але є хатини у лісах», - цитує Гільома історик Олександр Палій.

Тобто спільної Русі ніколи не було. Цей історичний факт підтверджує і монета 1707, на якій зображений Петро І і містить назву не російський, а московський рубль. Тоді чому сьогодні ця країна називається росією?

Московія вкрала собі назву русь, щоб надати собі спадщину великої Київської Русі з давньою історичною традицією. А допоміг їй у цьому українець, киянин, ректор Києво-Могилянської академії Феофан Прокопович.

«Назву для імперії вигадав саме владика Феофан. Він узяв грецьке слово, яким називали Русь і додав до нього слово імперія», – каже історик Дмитро Капранов.

Саме Прокопович, переїхавши з Києва до петербурга, став головним ідеологом Петра І і створив історичний міф про триєдиний народ і про те, що москва з росією має спільне історичне коріння. Подробиці – у сюжеті:

Читайте також:

13072025
Уявіть, що ви заходите до лікаря, вигадуєте один-єдиний симптом — і вас одразу госпіталізують до психіатричної лікарні...
Усі ми знаємо штаб-квартиру ООН як невід'ємну частину пейзажу Нью-Йорка. Але чи замислювалися ви колись, чому саме це місто стало домом для найважливішої міжнародної організації світу?
12072025
Археологи зробили неймовірне відкриття, яке сколихнуло світ історії та мисливців за скарбами.
Вони не схожі на величезні військові субмарини, які ми звикли бачити у фільмах. 
12072025
Уявіть: не безкінечне розширення, не повільне згасання зірок у холодному космосі, а грандіозне стиснення у зворотному напрямку — аж до тієї самої точки, з якої усе почалося...
Історія, що вражає своїм зухвальством та абсурдністю, розгортається навколо першого в історії України пірата.