Приводом стали військові навчання Китаю, які країна провела в акваторії острова. Як заявили в Пекіні, маневри – це «відповідь на нещодавній візит глави Тайваню Цай Інвень до США» та «спроба не допустити реалізацію тайванської незалежності». Нагадаємо, що подібним чином Пекін вже реагував 2022 року, коли до Тайваню з візитом прилітала Ненсі Пелосі (на той момент – Спікер Палати представників Конгресу США). Проте, експерти стверджують, що цього разу реакція Китаю набагато агресивніша і небезпечніша.
«Я більше розцінюю ці дії як демонстраційні, які спрямовані на те, щоб показати непримиренність Китаю з питання Тайваню. Пекін завжди дуже болісно реагує на контакти уряду Тайваню з іноземними урядами. Також Китаю дуже важливо демонструвати світові, що Тайвань – це його червона лінія», - каже експерт Української асоціації китаєзнавців Дмитро Ефремов.
Як тайванські та американські, так і китайські політики у різний час висловлювалися про готовність силового сценарію політичних протиріч. Про неминучість війни Китаю та США через Тайвань у 2005 році говорив генерал американських ВМС Майк Мініхен. Експерти ж називають інші можливі дати початку конфлікту. Подробиці – у сюжеті:
Читайте також: