Мы действительно могли погибнуть. И этот весь ужас пережить из-за ямы.
Вероніка зі сльозами на очах пригадує день страшної ДТП. Торік у Чернігівській області її «ФОРД» вилетів у кювет. Через гігантські ями посеред дороги.
Обьехать ее было невозможно, потому что она была на всю дорогу. Я вьехала в нее. Конечно, пыталась выровнять руль, но потом вторая яма. Очень глубокая на всю дорогу. И потом нас снесло в обрыв.
Вероніка, жителька м.Київ
Жінка та ще два пасажири дивом вижили, а «ФОРД» пішов на брухт. Розбиту машину власниця оцінила у 300 тисяч гривень, моральні збитки у 50. І подала позов проти Чернігівоблавтодору. Там, звісно, своєї провини досі не бачать.
Служба автомобільних доріг з самого початку судового розгляду стверджує про те, що Вероніка втрапила у ДТП в іншому місці. Підкинула автомобіль, а вже потім викликала поліцію.
Юрій Жук, адвокат
Ось що пишуть в документах дорожники.
На схемі відсутнє дерево, об яке здійснив контакт автомобіль, що ставить під сумнів твердження позивача щодо місця та обставин ДТП.
Своє слово у цій справі скаже суд.
З року в рік через жахливі дороги стаються тисячі ДТП. Однак далеко не кожен водій наважується на таку марудну справу, як суд з автодором. А дарма – кажуть правозахисники. Час примушувати відповідати.
Кожен водій, який втрапляє у ДТП. Задає собі питання, для чого мені треба, морочитися, суди ці? Якщо і надалі кожен буде притримуватися такої позиції, то у нас далі буде така ситуація з дорогами.
Юрій Жук, адвокат
Якщо ваше авто вскочило в яму й отримало пошкодження, ви вже можете добиватися від дорожників компенсації ремонту. Для цього одразу на місці аварії:
- Знайдіть свідків;
- Сфотографуйте яму та пошкодження машини;
- Викличте поліцію та працівників дорожньої служби.
Прості дії, трохи рішучості та наполегливості. Правозахисники переконані, що врешті-решт небайдужі люди навчать шляховиків відповідально ставитися до своєї роботи.
Більше дивіться у ДжеДАІ на 2+2 та підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.