В Україні розробили біонічний протез руки, якому немає рівних у світі

ДЖЕДАІ

У Сумах створили інноваційний протез, який здатен позмагатися із закордонними аналогами.

Аспірант Сумського державного університету Артем Коробов демонструє біонічний протез руки. Пристрій реагує на електричні імпульси з мозку, стимулює м’язи та рухається відповідно до потреб користувача. Протез такого рівня сконструювали у невеличкій лабораторії.

Працювали над розробкою студенти, аспіранти та викладачі. Загалом п’ятеро ентузіастів з лабораторії штучного інтелекту. На розробку витратили близько 15 000 гривень. Їх концепт майже готовий до серійного виробництва. Єдине над чим ще потрібно попрацювати – зовнішній вигляд і тоді конкурентів винаходу не буде.

Закордонні аналоги такого протезу коштують від 120 000 доларів і мають набагато менший функціонал. Українська ж розробка буде коштувати до 2000 доларів.

Найбільший в світі очищувач повітря представили у Китаї

Головна відмінність цього біонічного протезу від інших – здатність аналізувати стан м’язів і змінювати режим роботи, залежно від ситуації. Протез здатний навчатися новим рухам та функціям.

Нині винахідники шукають інвесторів, щоб запустити протез у серійне виробництво.

Більше новин дивіться у ДжеДАІ на 2+2.

03072025
Ще зовсім нещодавно 600-футове судно під назвою Morning Midas повільно борознило хвилі Північного Тихого океану, прямуючи до Мексики з вантажем у понад 3000 транспортних засобів...
03072025
Зірки, супутники, астероїди... Наше космічне сусідство постійно підкидає сюрпризи. Іноді ці сюрпризи бувають трохи... бентежними. 
Час розвінчати ці маніпуляції та поглянути на справжню історію Південної Пальміри, яка сягає глибини століть.
Для багатьох українців Холодний Яр – легенда, оповита духом нескореності та героїзму. 
Нещодавні відкриття американських науковців змушують нас переглянути усталені уявлення про давні цивілізації. 
02072025
В Україні посилили відповідальність за керування транспортом без відповідної категорії водійського посвідчення.