Нещодавно соціальні мережі вибухнули новиною: в Україні заборонили поліетиленові пакети. Про це із радістю писали усі. На жаль, як виявилося згодом, це тільки проект. І таким чином волонтери таким чином хотіли привернути увагу до глобальної екологічної проблеми. За підрахунками Асоціації європейських екологів, поліетиленовим пакетом людина користується близько 25 хвилин. Після чого він відправляється на смітник і тут починається найгірше.
Увесь мотлох осідає у річках і лісах. Там поліетилен розкладається сотні років. Крім пакетів, природу псують тони інших відходів. Для прикладу, харчові відходи розкладаються близько місяця, бляшанки – 10 років, автоакумулятори – близько 100 років, шини – 140 років, пластикові пляшки та пакети – 400 років.
І кожен із нас щодня додає кілограм непотребу до цієї велетенської купи. Самотужки боротися зі сміттям – неможливо. Хоча б якось вирішити проблему мав би Закон про відходи, ухвалений 1 січня 2018 року. Та штрафи від 340 до 1700 гривень ситуацію не змінили.
Україна потопає у смітті. Хоча закордоном на відходах заробляють мільйони, натомість у нас усі прибутки у тіні. А всі екологічні програми – це ініціативи не байдужих людей, які вигадують щоразу нове. На жаль, без підтримки держави усе це – крапля у морі. Як вирішують екологічні проблеми у нашій державі можна побачити просто вийшовши на вулицю – сміття під ногами, відсутність баків.
Більше цікавого дивіться у ДжеДАІ на 2+2 та підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.