Розмитнення електорокарів тепер коштуватиме як для звичайних авто

ДЖЕДАІ

У транспорту майбутнього немає майбутнього. Принаймні в Україні. Із пільгами на ввезення електрокарів чи не кожен другий українець мав би розжитися на таке авто, але законотворці вирішили прирівняти розмитнення електро-авто до звичайних.

За пів року 2018, українці зареєстрували 1915 електрокарів. Це майже вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року. Здавалося, ринок електричок не зупинити і вже скоро кожен другий буде пересуватися на екологічному транспорті. Та не тут-то було. Слід не забувати, що ми з вами живемо в Україні і змінитися тут все може швидко.

За «нульові» податки для електричок Верховна рада проголосувала ще 2017 року. Пільги мали діяти до 2023, та вже в кінці грудня про них можна буде забути. Розмитнювати зелені машини будуть як звичайні. Інвестори такою новиною, м`яко кажучи, шоковані.

Люди самі інвестують в інфраструктуру – зарядні станції, майстерні, де ремонтують ці машини. Немає ніякої підтримки від держави.

Олексій Рябчин, народний депутат

Що чекає ринок електромобілів після такого рішення? Запитання риторичне. Для прикладу, популярний серед водіїв Нісан Ліф здорожчає на дві тисячі доларів. Елітні автомобілі – ще більше.

Что касается более дорогого транспорта, стоимость этих автомобилей вырастит существенно, примерно на 20 процентов, что в переводе на деньги около 5000$.

Олексій Московський, власник автосалону електромобілів

Електрички пробують рятувати. У парламенті нині цілий пакет нових законопроектів, які пропонують продовжити пільги на ввезення і виробництво електромобілів на 10-15 років. Та депутатів вони, схоже, не надто цікавлять.

Більше цікавого дивіться у ДжеДАІ на 2+2 та підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook. 

Уявіть собі місце, де люди живуть майже століття, зберігаючи не лише ясність розуму, а й активність, яку позаздрили б молодші на десятки років...
Ви знали, що у величному Спасо-Преображенському соборі, досі ховається артефакт, який бачив ще зародження Київської Русі?
10052025
Це історії, що передаються з вуст в уста, часто з елементами жаху, таємниці чи незбагненного.
Чи знали ви, що за право володіти кістками святих точилися справжні війни, а самі мощі розчленовували та продавали наче звичайний крам?
10052025
Мережа цього тижня знову показала свій талант поєднувати абсурд із глобальними темами — і, як завжди, викликала бурю емоцій...