Небезпечний міст у Карпатах, про який забули чиновники

ДЖЕДАІ

Споруда, що вже шість десятиліть стоїть просто дивом та ремонтувати її навіть не збираються. Як подорожують смертельно небезпечним атракціоном у Карпатських горах?

Дорога через Буковецький перевал з'єднує два гірські райони Прикарпаття – Косівський та Верховинський. Ще кілька місяців тому тут просто не було дороги. Зрештою її відремонтували. А от про аварійний міст – забули.

Їдуть ці лісовози великі, то дерево возять, то ліс, і то дуже там гримить. Міст побудований вже шістдесят років, майже мій ровесник, шістдесятого року.

Марія Максимів, місцева жителька

Час від часу дорожники таки звертають увагу на переправу: приїздять залатати найбільші ями. А от до опор, які теж руйнуються, нікому діла немає.

Там насиплять шутру та й то собі далі суниться. Та й суниться. Бо то глина, глинистее, воно не має міцності.

Марія Максимів, місцева жителька

Частина мосту, наче після бомбардування. Ті, хто періодично їдуть сюди в гості до родичів, побоюються, що наступного разу проїхати вже буде неможливо.

За два місяці так, якби тут був землетрус. За два місяці приїду то моста не буде, а якщо моста не буде, то тут життя не буде.

Галина Бондарук, місцева жителька

Трохи боїмося, але що робити, інакшої дороги нема. Треба сюди і мусимо їхати сюди.

Андрій, таксист

Крізь величезну тріщину видно землю. Та все, що зробили шляховики, то це загородили аварійну ділянку бетонними блоками й ледь помітною стрічкою.

Трагічно все може закінчитися. Хтось може загинути. Ще як їдуть вдень ще так. А як вночі їдуть. З долини летять, згори що тут за поворотом не замітять і прямо туди.

Ганна Мойсюк, місцева жителька

Відповідальна за цей міст обласна служба автодоріг. Але там, почувши прохання прокоментувати ситуацію, просто відключили телефон.

Зрештою, коментар отримати таки вдалося. Нам пообіцяли – все буде добре. Однак пізніше з'ясувалось – у службі навіть не розуміють, про який міст мова.

Хтось провіряв той міст? – Так обстеження мостів проводять двічі на рік, проводять навесні є акти обстеження тепер у вересні. – Запитання були по мосту? Ви знаєте про який я міст говорю? – Якщо точно… я добре не знаю.

Людмила Стражник, речниця служби автомобільних доріг в Івано-Франівській області

Більше дивіться у ДжеДАІ на 2+2 та підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook. 

12052025
Друзі, травень у розпалі, але погода, схоже, вирішила пограти з нами в «тепло-холодно».
Центральний державний історичний архів у Львові зберігає безцінні свідчення минулих поколінь українців – метричні книги з датами народження, шлюбів та смертей.
11052025
Мабуть, кожен з нас хоча б раз у житті відчував це дивне, майже містичне відчуття – дежавю.
Уявіть собі місце, де люди живуть майже століття, зберігаючи не лише ясність розуму, а й активність, яку позаздрили б молодші на десятки років...
Ви знали, що у величному Спасо-Преображенському соборі, досі ховається артефакт, який бачив ще зародження Київської Русі?
10052025
Це історії, що передаються з вуст в уста, часто з елементами жаху, таємниці чи незбагненного.