Найдовший у світі міст над морем відкрили у Китаї

ДЖЕДАІ

Диво-конструкцію будували майже десятиріччя. За цей час місцеві ЗМІ прозвали споруду – мостом смерті.

Перший транспортний засіб проїхав по найдовшому в світі морському мосту. Довжина китайського дива становить 55 кілометрів. Переправа сполучає три прибережних міста на півдні країни – Гонконг, Макао та Чжухай.

Посередині конструкція заглиблюється під воду – тонель у 7 кілометрів побудували між двома штучними островами, щоби споруда не заважала судноплавству. Мостовий перехід звели з 400 000 тон сталі – її вистачило б на 60 Ейфелевих веж. Споруда може витримати тайфуни й урагани.

Будівництво розпочали ще 2009-го року. Відкриття кілька разів відкладали, через брак коштів і питання безпеки. У підсумку, 18 людей поклали за міст своє життя, ще сотні були травмовані. А остаточний кошторис вилився у 20 мільярдів доларів.

Гроші на вітер! Міст не потрібен жителям Гонконга. Ми майже ніколи не їздимо на материкову частину Китаю. Сумніваюсь, що хтось ним користуватиметься.

Ребекка Ко, мешканка Гонконга

За офіційною версією міст звели, аби скоротити час поїздки з Гонконга до Чжухая з 4 годин до 30 хвилин та підтягти економічно слабший південь до загального рівня країни.

Економіка Китаю стає потужнішою, інфраструктура покращується. А всі ми дуже пишаємось.

Луо Фенгжі, мешканка материкового Китаю

Утім критики кажуть: головна мета "геополітична" – фізично приєднати Гонконг до материкового Китаю. І зведення мосту ніколи не окупиться і не є економічно обгрунтованим.

Це мега-гігантський проект. Утім не вкрай необхідний. Гонконг пов’язаний із материковим Китаєм і по суші, і по морю, і в повітрі. Він потрібен Китаю як політичний символ, щоби нагадати мешканцям Гонконга, що вони пов’язані із Китаєм. А цей гігантський міст наче пуповина.

Клаудіа Мо, політик з Гонконга

Проїхатися мостом зможуть не всі. Водіям видаватимуть спеціальні дозволи за системою квот. Після його отримання доведеться ще й заплатити. Тож навряд чи це місце стане популярним серед автомобілістів.

Більше цікавого дивіться у ДжеДАІ на 2+2 та підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook. 

Центральний державний історичний архів у Львові зберігає безцінні свідчення минулих поколінь українців – метричні книги з датами народження, шлюбів та смертей.
11052025
Мабуть, кожен з нас хоча б раз у житті відчував це дивне, майже містичне відчуття – дежавю.
Уявіть собі місце, де люди живуть майже століття, зберігаючи не лише ясність розуму, а й активність, яку позаздрили б молодші на десятки років...
Ви знали, що у величному Спасо-Преображенському соборі, досі ховається артефакт, який бачив ще зародження Київської Русі?
10052025
Це історії, що передаються з вуст в уста, часто з елементами жаху, таємниці чи незбагненного.
Чи знали ви, що за право володіти кістками святих точилися справжні війни, а самі мощі розчленовували та продавали наче звичайний крам?