Естонці – найбільші любителі швидкої їзди у Європі

ДЖЕДАІ

На тамтешніх водіїв не діють навіть великі штрафи. Аби хоч якось вплинути на "гонщиків", поліція пішла на доволі оригінальний крок.

Перевищив швидкість – отримай картку донора органів. У Естонії, місцева поліція почала боротися з порушниками швидкісного режиму новими методами. Тепер кожен водій, який любить натиснути на педаль газу, окрім штрафу отримуватиме спеціальний буклет з детальною інформацією, що чекає на керманичів у разі аварії.  А ще надають повний пакет документів, які потрібно підписати, аби стати  донором органів.

 Якщо людина готова ризикувати своїм життям, то навіщо нам після її смерті звертатись до родичів. Хай одразу підпише документи і літає собі. Авжеж, ми не розраховуємо, що кількість донорів збільшиться, але впевнені – водії принаймні подумають про небезпеку.

Андрес Сінімері, начальник поліції Пярну

Перші водії, які отримали такі попередження, були неабияк збентежені.

Думать это конечно заставляет! У меня друг тоже получил и тоже сказал, что надо думать.

Імре Аіа, водій

Ба більше, кажуть – це діє куди сильніше за фінансове покарання.

Я була готова до штрафу, це правильно. Але зовсім не розраховувала на таку картку. Мені навіть стало страшно.

Тріну Касемець, водій

У європейському рейтингу естонські водії лідери серед любителів поганяти. Кожен четвертий хоч раз за рік сплачує штраф за перевищення швидкості. Кара копійкою їх не лякає, тому поліція постійно шукає нові методи впливу.

Більше цікавого дивіться у ДжеДАІ на 2+2 та підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook. 

Центральний державний історичний архів у Львові зберігає безцінні свідчення минулих поколінь українців – метричні книги з датами народження, шлюбів та смертей.
11052025
Мабуть, кожен з нас хоча б раз у житті відчував це дивне, майже містичне відчуття – дежавю.
Уявіть собі місце, де люди живуть майже століття, зберігаючи не лише ясність розуму, а й активність, яку позаздрили б молодші на десятки років...
Ви знали, що у величному Спасо-Преображенському соборі, досі ховається артефакт, який бачив ще зародження Київської Русі?
10052025
Це історії, що передаються з вуст в уста, часто з елементами жаху, таємниці чи незбагненного.
Чи знали ви, що за право володіти кістками святих точилися справжні війни, а самі мощі розчленовували та продавали наче звичайний крам?