Як отримати землю учасникові АТО та його сім'ї – ПОРАДИ ЮРИСТА

Дембель

За законом України, кожен громадянин нашої держави має право на 10 безкоштовних соток землі для будівництва житла. Це ж стосується і учасників бойових дій, заяви мають розглядатись першочергово.

Програма Дембель поспілкувалась з головою громадської організації "Юридична Сотня" Лесею Василенко, аби дізнатись про наявність пільг у бійців АТО при отриманні земельної ділянки.

"Хлопці, які пройшли через АТО, які мають відповідний статус учасника бойових дій, чи інваліда війни, особи, які є членами сімей загиблих, мають право оформити позачергово земельні ділянки на індивідуальне будівництво та на городництво/садівництво. Проте, на цьому пільга для ветеранів у питанні одержання землі закінчується. Державою не передбачено можливість надання знижок, чи компенсація витрат на підготовку земельної документації. Так само немає якогось спрощенного порядку щодо пошуку земель", - розказала юрист Леся Василенко в програмі Дембель на 2+2.

Вона порадила найкоротший шлях для отримання землі - об'єднатися з іншими участниками АТО і колективно шукати наділи і подавати документи.

Знайти  вільну ділянку  та оформити документи на неї мають самі бійці АТО або їхні сім'ї, тому що ніхто замість них це робити не зобов'язаний. Також усі документи на оформлення землі бійці оплачують самі. Простіше шукати та оформлювати документи,  об'єднавшись у групу або вступивши у громадську організацію.

Довести справу до кінця можна, якщо слідувати наступному плану:

1. Коли ділянку, на якій хотілося б звести житло знайдено, слід звернутися до місцевої відділення гео-кадастру (якщо йдеться про село - до сільського голови). Там слід  дізнатися, чи вільна ділянка, яку боєць збирається оформити  на себе. Процедура проста й швидка.
2. Якщо ділянка вільна, громадянин пише  заяву на ім'я міського чи сільського голови (у тому випадку , коли земля належить місцевим громадам) або на ім'я керівника області (у тому випадку, коли земля за межами міста чи села).
3. Після цього землевпорядники мають підготувати технічну документацію, а претендент на землю сплачує держмито – від півтори тисячі гривень.

Здавалося б, на цьому все. Але практика показує, що інколи на заваді можуть ставати додаткові перешкоди. Прикладом стала Біла Церква, де бійцям 72 механізованої бригади урочисто роздали 150 гектарів, а після з'ясувалося, що ця земля тривалий час перебуває у користуванні Академії аграрних наук України. Але жителів Білої Церкви це не зупинило.

Читайте історію сміливих матерів та дружин з Білої Церкви, які вибороли своє право на законний шматок землі.

 

Соціальний проект 2+2 Дембель виходить в ефірі каналу щонеділі о 15:00.

Раніше ми вже розповідали, що рф незаконно займає своє місце в ООН і зробила вона це доволі дивним чином
03052025
Весна – час пробудження природи, і для підводних мешканців це особливо важливий період – нерест.
Переливання крові давно сприймається як звичайна медична процедура...
Все почалося біля селища Сімпатія, розташованого на зарослому очеретом березі річки. 
02052025
З приходом тепла кожен автомобіліст відчуває особливий приплив енергії та бажання вирушити в дорогу.