"102. Поліція" – скриптед-реаліті про роботу поліцейських. В проекті будуть змодельовані найрозповсюдженіші правопорушення, з якими може зіштовхнутися кожен українець: крадіжка у магазині, побутове насилля, викрадення дитини, бійка на вулиці, підробка документів, розбійний напад, шахрайство тощо. На виклик прибувають справжні екіпажі, а їх дії ідентичні до роботи у надзвичайних ситуаціях. Щоразу патрульні не знають, з якою саме ситуацією, та в яких умовах доведеться працювати.
Кожен випуск програми складається з чотирьох різних ситуацій. Після виклику і відпрацювання патрульні коментують власні дії – у яких випадках вони мають право проводити обшук, застосовувати зброю, затримувати підозрюваних, а також надають пояснення щодо вчинків правопорушників та постраждалих.
Прем'єра "102. Поліція" з 2 квітня на 2+2
Реальні історії, реальні патрульні, непередбачувані ситуації та неочікувані фінали – все це у новому проекті "102. Поліція".
Дивіться прем'єру 2 квітня, о 19:20 на телеканалі 2+2.
Проект "102. Поліція" – це українська адаптація відомого німецького формату "102.Police", який був відзнятий в багатьох країнах Європи, зокрема у Німеччині, Польщі, Чехії, Словаччині, Румунії, тощо. Скриптед-реаліті на замовлення телеканалу 2+2 знімає Constantin Entertainment GmbH, найбільша продакшен компанія в Німеччині.
За більше ніж 17 років роботи на ринку, компанія розробила велику кількість телевізійних форматів, які успішно були продані по всьому світу.
"Ми знімаємо у форматі скриптед-реаліті з 2011 року. Серед наших проектів найбільшу популярність на українському та російському телебаченні здобули програми "Детективи" і "Федеральний суддя". Формат "102.Police" – це нове покоління скриптед-реаліті. Цей формат успішно реалізований у Німеччині, Польщі, Чехії, Словаччині, Румунії, тощо. Результат нашої роботи – це стовідсотково автентична картина роботи української патрульної поліції".
Кристоф фон Іссендорф
керівник міжнародного напрямку Constantin Entertainment GmbH
"102. Поліція" – динамічний і захоплюючий проект. Аби контент був дійсно цікавим, ми працюємо по 14-18 годин на день. Реальні поліцейські, реальні патрульні машини і реальні історії – все це насправді автентично. Сподіваюсь, що в Україні цей проект буде цікавим для будь-якого віку. Адже подібний формат виходить у Чехії і користується популярністю не лише у дорослих, але і дітей".
Себастіан Войне
виконавчий продюсер проекту
Прес-сніданок, у рамках якого телеканал 2+2 представив новий скриптед-реаліті "102. Поліція"
Захід відвідали: генеральний продюсер 2+2 Максим Кривицький, Голова Національної поліції України Сергій Князєв, керівник міжнародного напрямку Кристоф фон Іссендорф, виконавчий продюсер проекту Себастіан Войне, продюсери проекту Сергій Карпенко та Ольга Земкова.
"102. Поліція" – це вже другий проект у форматі скриптед-реаліті. Аудиторія каналу знайома з подібним форматом за проектом "Зловмисники", який допоміг нам виявити певні потреби і зацікавленість глядача. Саме тому, ми прийняли рішення розвивати цей напрямок".
Максим Кривицький
генеральний продюсер 2+2
Зйомки відбуваються за підтримки Національної поліції України. В проекті беруть участь 12 екіпажів Управління патрульної поліції Києва.
"Я пішов працювати у поліцію, адже захотів долучитися до змін, які відбуваються в Україні. Я зрозумів, що дуже багато залежить від нас самих, від кожного громадянина, від його ставлення до свого життя та до життя інших, від взаємоповаги".
Руслан Гавриленко

старший лейтенант поліції, інспектор Управління патрульної поліції у м. Києві
"Працювати у поліції – це моя шкільна мрія. Головною мотивацією стала віра у те, що можна зробити державу кращою. Справжнє задоволення отримуєш тоді, коли дійсно вдалося допомогти людині, вирішити її проблему. Тоді відчуваєш свою користь".

Руслан Довгаль
лейтенант поліції, заступник командира роти
"Ніколи не думав, що я пов'яжу свою долю з правоохоронними органами. Коли побачив оголошення про набір, то вирішив, що я можу бути корисним тут, робити нашу державу безпечнішою".

Євген Фіщук
старший лейтенант поліції, інспектор Управління патрульної поліції у м. Києві
Світлини зі зйомок
10 випадків, коли точно потрібно викликати поліцію:
1) у випадках, коли ви стали свідком порушення громадського порядку;

2) якщо ви стали свідком або жертвою кримінального правопорушення;

3) якщо ваша дитина стала жертвою кримінального правопорушення або вам відомо про факт його вчинення;

4) у випадку зникнення людини;

5) якщо ви або ваші близькі стали жертвою насильства в сім'ї;

6) у разі виявлення вибухонебезпечного або підозрілого предмета;

7) у випадках, коли ви стали жертвою або винуватцем ДТП;

8) у випадку, коли ви стали свідком порушень ПДР;

9) хтось знаходиться п'яний на робочому місці чи якщо особа вживає алкоголь на роботі, на дитячому майданчику чи в іншому місці, де це заборонено;

10) у випадку, коли зафіксовано стрілянину не у відведених місцях.


В яких випадках поліцейський має право застосовувати зброю?
1) для відбиття нападу на поліцейського або членів його сім'ї, у випадку загрози їхньому життю чи здоров'ю;

2) для захисту осіб від нападу, що загрожує їхньому життю чи здоров'ю;

3) для звільнення заручників або осіб, яких незаконно позбавлено волі;

4) для відбиття нападу на об'єкти, що перебувають під охороною, конвої, житлові та нежитлові приміщення, а також звільнення таких об'єктів у разі їх захоплення;

5) для затримання особи, яку застали під час вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину і яка намагається втекти;

6) для затримання особи, яка чинить збройний опір, намагається втекти з-під варти, а також озброєної особи, яка погрожує застосуванням зброї та інших предметів, що загрожують життю і здоров'ю людей та/або поліцейського;

7) для зупинки транспортного засобу шляхом його пошкодження, якщо водій своїми діями створює загрозу життю чи здоров'ю людей та/або поліцейського;

8) для подання сигналу тривоги або виклику допоміжних сил;

9) для знешкодження тварини, яка загрожує життю чи здоров'ю поліцейського та інших осіб.
Що робити, якщо ваше авто зупинив патруль?
1) зупинку слід здійснювати з дотриманням вимог правил дорожнього руху;

2) працівник поліції зобов'язаний проінформувати вас про конкретну причину зупинки транспортного засобу;

3) під час спілкування з поліцейським слід залишатися в автомобілі, опустивши скло водійських дверцят;

4) уважно вислухайте звернення до вас працівника поліції;

5) на вимогу учасника дорожнього руху поліцейський зобов'язаний пред'явити своє службове посвідчення;

6) свої документи надавати в руки поліцейського не обов'язково, досить показати в розгорнутому вигляді;

7) водій має право записати дані поліцейського (прізвище, ім'я, по батькові, звання, посаду номер нагрудного значка) для можливого оскарження його дій;

8) водій має право на ввічливе ставлення і повагу до себе з боку патрульного;

9) поліцейський не має права самовільно відчиняти дверці автомобіля чи багажника;

10) поліцейський може оглянути багажник, але не може торкатися ваших речей чи перебирати їх (це інша процесуальна дія, а саме обшук, на який потрібно рішення суду);

11) поліцейський не може вилучати з багажника нічого, окрім заборонених речей (наркотики, незареєстровану зброю, вибухівку тощо).
_