Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності
Хто такі собаки-діагности 2018-04-16

Хто такі собаки-діагности

Вт-Пт
17
15
Загублений світ
Нюх собак у 300 разів тонший за людський. Тварина може з легкістю відчути хворобу у людини та виявити серйозні захворювання ще на ранніх стадіях. Собачу діагностику почали використовувати з початку 80-их років і відтоді ця методика сягнула значних висот.

Ніс собаки – гіперчутливий пристрій, що може конкурувати із найточнішими медичними приладами. Якось до лондонської клініки звернулася жінка з проханням перевірити невеличку родимку на нозі. І не дарма, адже це була меланома – рак шкіри. Жінку прооперували і лікарів зацікавило, як вона дізналася про небезпеку на такій ранній стадії? Як з’ясувалося, рак виявив її пес. Спочатку він гарчав та гавкав на родимку, а тоді навіть спробував її вигризти, чим і врятував життя хазяйці.

Разом із видихом ми випускаємо у повітря до 4000 летких сполук, за якими собака можу одразу скласти наш хімічний портрет. Адже нюх чотирилапих у 300 разів тонший за наш. Звісно, портрети здорової і хворої людини для собаки геть різні. І, хоча застосовувати цю їхню здатність люди почали не так давно, наприкінці 80-их, відтоді собача діагностика сягнула значних висот. Тварини, яких тренують із самого дитинства, здатні виявляти рак на ранніх стадіях із 90% точністю.

Понад пів тисячі врятованих життів є на рахунку рудого лабрадора на ім’я Дейзі. Вона разом із іншими собаками детекторами працювала у медичному центрі у Великобританії. За словами директора центру, завдяки унікальним якостям Дейзі, медицині вдалося здійснити якісний стрибок у боротьбі із онкохворобами. Собака врятувала і життя директорки цього центру, виявивши у неї рак молочної залози. За заслуги перед людством, лабрадора нагородили медаллю "Блакитний хрест". Її вручають особливо видатним тваринам. Дейзі померла у лютому 2018 року у віці 14 років.

Сьогодні багато країн мають свої центри із дослідження діагностичних якостей собак. Тварин тренують на виявлення якогось одного типу захворювання. Хтось реагує на рак легенів, інші – простати, шлунку чи меланоми. Є також собаки, що тонко відчувають зміну кількості цукру у крові людини. Вони незамінні помічники для діабетиків. Ці тварини всюди супроводжують хворих і одразу ж реагують на небезпеку, ще до того, як господар відчує себе зле.

Більше цікавого дивіться у Загубленому Світі на 2+2 та підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини
Як винайшли галюциноген ЛСД
Як винайшли галюциноген ЛСД

Уперше ЛСД було синтезовано у 1943 році швейцарським хіміком Альбертом Гофманом. Винахідник випадково дізнався про галюциногенні властивості його препарату. Як? – розповідає Загублений Світ.

Штучний – значить, кращий: як рятують людей штучні органи
Штучний – значить, кращий: як рятують людей штучні органи

Що принесе людству революція у сфері трансплантології та коли на неї чекати?

Страви, що з'явилися випадково
Страви, що з'явилися випадково

Пиріжки із родзинками, салат Цезар та навіть Київський торт – кулінарні смаколики, які з'явилися завдяки випадковості.

Віагра – ліки від хвороб серця
Віагра – ліки від хвороб серця

Відомий препарат для чоловіків вчені винайшли, розробляючи ліки від хвороб серця. А от ерекція – це побічний ефект препарату.

Привиди України та де їх шукати
Привиди України та де їх шукати

Команда Загубленого світу на 2+2 відправиться у подорож до тих місць, де не раз фіксували аномальні явища, а привиди тероризують людей, та з’ясує справжні причини трагедій.

Як на дорогах світу борються зі зменшенням аварійності
Як на дорогах світу борються зі зменшенням аварійності

Дивіться, на що доводиться йти заради безпеки на дорогах світу!