Хто такі собаки-діагности

вівторок - п'ятниця
17
15
Загублений світ
Нюх собак у 300 разів тонший за людський. Тварина може з легкістю відчути хворобу у людини та виявити серйозні захворювання ще на ранніх стадіях. Собачу діагностику почали використовувати з початку 80-их років і відтоді ця методика сягнула значних висот.

Ніс собаки – гіперчутливий пристрій, що може конкурувати із найточнішими медичними приладами. Якось до лондонської клініки звернулася жінка з проханням перевірити невеличку родимку на нозі. І не дарма, адже це була меланома – рак шкіри. Жінку прооперували і лікарів зацікавило, як вона дізналася про небезпеку на такій ранній стадії? Як з’ясувалося, рак виявив її пес. Спочатку він гарчав та гавкав на родимку, а тоді навіть спробував її вигризти, чим і врятував життя хазяйці.

Разом із видихом ми випускаємо у повітря до 4000 летких сполук, за якими собака можу одразу скласти наш хімічний портрет. Адже нюх чотирилапих у 300 разів тонший за наш. Звісно, портрети здорової і хворої людини для собаки геть різні. І, хоча застосовувати цю їхню здатність люди почали не так давно, наприкінці 80-их, відтоді собача діагностика сягнула значних висот. Тварини, яких тренують із самого дитинства, здатні виявляти рак на ранніх стадіях із 90% точністю.

Понад пів тисячі врятованих життів є на рахунку рудого лабрадора на ім’я Дейзі. Вона разом із іншими собаками детекторами працювала у медичному центрі у Великобританії. За словами директора центру, завдяки унікальним якостям Дейзі, медицині вдалося здійснити якісний стрибок у боротьбі із онкохворобами. Собака врятувала і життя директорки цього центру, виявивши у неї рак молочної залози. За заслуги перед людством, лабрадора нагородили медаллю "Блакитний хрест". Її вручають особливо видатним тваринам. Дейзі померла у лютому 2018 року у віці 14 років.

Сьогодні багато країн мають свої центри із дослідження діагностичних якостей собак. Тварин тренують на виявлення якогось одного типу захворювання. Хтось реагує на рак легенів, інші – простати, шлунку чи меланоми. Є також собаки, що тонко відчувають зміну кількості цукру у крові людини. Вони незамінні помічники для діабетиків. Ці тварини всюди супроводжують хворих і одразу ж реагують на небезпеку, ще до того, як господар відчує себе зле.

Більше цікавого дивіться у Загубленому Світі на 2+2 та підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини
"Гарячка" у планети: які кліматичні зміни чекати?
"Гарячка" у планети: які кліматичні зміни чекати?

З кожним роком земна куля нагрівається все більші і більше. Та як клімат змінює наше життя?

В'язниці із привидами
В'язниці із привидами

Ви звикли думати, що в'язниця – це кам'яні мури, обнесені колючим дротом. Та у світі є інші види ув'язнень, про які ми навіть не здогадуємося. Деякі дослідники припускають, що уся наша планета – це велика виправна колонія.

Історії кохання за колючим дротом
Історії кохання за колючим дротом

Світ знає безліч разючих сюжетів кохання за колючим дротом. Хто із найлютіших злочинців знайшов за ґратами щастя?