03 11 2016

Як не стати жертвою столичних шахраїв

понеділок - п'ятниця
18
15

Спецкор

Програма Спецкор на 2+2 вирішила перевірити, куди йдуть кошти, які кияни жертвують на допомогу бійцям АТО та хворим дітям, і завітала до одного зі столичних благодійних фондів.

Наразі у Києві зросла кількість фондів, які збирають гроші для тяжкохворих дітей та воїнів АТО. Їх працівники щодня обдзвонюють підприємців та бізнесменів з усієї країни та просять пожертвувати гроші. Але виявити, куди насправді підуть гроші – на благодійність чи у кишені власника такої фірми – майже неможливо, і частіше за все має місце остання версія.

"Їм проводять тренінги, їх налаштовують, їм дають якісь посили, застосовують таку масову психологію. Людей психологічно обробляють", – коментує роботу таких фірм Наталя Улько, психолог Міжнародного Інституту Глибинної Психології.

Органу, який би контролював діяльність та рух коштів у подібній організації, немає, більше того, притягнути шахраїв до відповідальності вкрай важко.

"В законі написано "Благодійна організація має звітувати про витрачені кошти". А якщо ти не звітуєш, тобі за це нічого не буде. Те, що вони скидають номери рахунків – ми ж не можемо прослідкувати, куди йдуть ці гроші, на що вони витрачаються. Якщо ми навіть перевіримо, що гроші витрачаються не туди, ми нічого не зробимо, тому що люди віддають гроші абсолютно добровільно", – повідомив Павло Новіков, співініціатор законопроекту про подолання шахрайства під виглядом благодійності.

Журналістка програми Спецкор на 2+2 Тетяна Боковня вирішила побачити механізми махінацій зсередини та влаштувалась на роботу до таких "благодійників". Подробиці дивіться у ВІДЕО.

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини
Духовні воїни: священиків запросили на службу до лав Нацгвардії
Духовні воїни: священиків запросили на службу до лав Нацгвардії

Військові капелани, які раніше підтримували воїнів лише на волонтерських засадах, відтепер офіційно працюватимуть на Сході. 

У Києві пройшов фінал відбору на марафон морської піхоти США
У Києві пройшов фінал відбору на марафон морської піхоти США

Цей забіг - один із наймасштабніших на планеті, щороку у ньому беруть участь понад 30 тисяч учасників бойових дій з усього світу. 

"Залізна людина" Олег Іваненко поставив рекорд з триатлону
"Залізна людина" Олег Іваненко поставив рекорд з триатлону

У чоловіка не працюють спина, ноги та трицепси, і тільки завдяки силі одного біцепса кистей рук та власній наполегливості він завершив довжелезну дистанцію в 228-м кілометрів триатлону Ironman.