14 11 2016

Українські технології: програміст з Одеси створив діючий протез

понеділок - п'ятниця
18
15

Спецкор

Аспірант Одеської морської академії разом з бійцем АТО, який втратив кінцівку, та групою небайдужих працюють над створенням експериментального протезу руки. 

Віталій Легуша з війни повернувся без однієї руки. Косметичний протез не несе жодної користі в побуті, а вартісне зарубіжне протезування потребує величезних коштів.

"Біонічний протез, той, що виготовляє Німеччина чи Норвегія – це для мене непідйомна сума", – каже боєць.

Завдяки волонтерам чоловік познайомився із Андрієм Москальцем, аспірантом Одеської морської академії, який з групою однодумців вирішив створити діючий протез руки. Віталій охоче погодився взяти участь у такому експерименті та допомогти удосконалити протез.

Чотири місяці тривала робота над видрукувана на 3D-принтері.

"Два рази ми починали спочатку. Перший вийшов дуже габаритний, чесно кажучи, користуватись ним кожен день не дуже зручно. А цей варіант поєднує косметичний протез і функціональний протез. У нього одна функція – хват, – розповідає про свій проект Андрій. – Для мене критерієм успіху буде тоді, коли у Віталія буде  повністю функціональний протез руки".

У подальшому Андрій планує додати до протезу ще кілька функцій, а згодом – спробувати виготовляти і протези ніг.

Про програміста-винахідника у програмі Спецкор на 2+2.

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини
Духовні воїни: священиків запросили на службу до лав Нацгвардії
Духовні воїни: священиків запросили на службу до лав Нацгвардії

Військові капелани, які раніше підтримували воїнів лише на волонтерських засадах, відтепер офіційно працюватимуть на Сході. 

У Києві пройшов фінал відбору на марафон морської піхоти США
У Києві пройшов фінал відбору на марафон морської піхоти США

Цей забіг - один із наймасштабніших на планеті, щороку у ньому беруть участь понад 30 тисяч учасників бойових дій з усього світу. 

"Залізна людина" Олег Іваненко поставив рекорд з триатлону
"Залізна людина" Олег Іваненко поставив рекорд з триатлону

У чоловіка не працюють спина, ноги та трицепси, і тільки завдяки силі одного біцепса кистей рук та власній наполегливості він завершив довжелезну дистанцію в 228-м кілометрів триатлону Ironman.