Тіньовий бізнес на зоні: як засуджених змушують працювати задарма

понеділок - п'ятниця
18
15
Спецкор
Чому прибутковий бізнес, на якому заробляють керівники колоній, знаходиться у тіні, і поскаржитися засудженим немає можливості?

У Житомирській колонії засуджені працюють за ґратами задарма. За важку фізичну працю в'язні отримують у місяць менше 2 тисяч гривень, і добре, коли дають гроші, а не цигарки за виконану роботу. Година ж праці на деревообробному цеху Житомирської колонії коштує максимум 15 гривень. Тут виготовляють палети для Німеччини, щомісяця відправляють десь 80 кубометрів вартістю 120 євро за куб. Прибутковий бізнес, на якому заробляють керівники колоній, – у тіні, і поскаржитися засудженим немає можливості: або запресують, або калікою зроблять, або ж накинуть строк.

Нещодавно соцмережі вразило й шокуюче відео, яке зняли ув’язнені в Ігренській виправній колонії. На кадрах засуджені без жодного захисту в їдкому диму плавлять вживану тару – усе фактично вручну, про дотримання правил техніки безпеки та санітарні норми взагалі не йдеться.

Українська родина підкорила Чемпіонат світу з джиу-джитсу

За гратами наразі офіційно функціонує 99 підприємств. Тіньовий бізнес на зоні є чи не в кожній колонії, а про обіг у тіні можна лише здогадуватися, в той час як самі засуджені отримують копійки. Загалом засуджені працюють тільки за бажанням, але робота на виробництві сприяє достроковому виходу на волю.

Офіційно на камеру ніхто не жаліється, бо інтерв’ю із ув’язненими пишуть під пильним оком керівництва, проте лише торік було відкрито п’ять кримінальних проваджень щодо нелегальних тюремних виробництв.

Щоб виправити ситуацію, підприємства варто завантажувати держзамовленням, а менеджмент – зацікавити, переконані у Міністерстві юстиції.

"Якщо будемо віддавати десять відсотків менеджменту, за рік побачимо, що всі підприємства в Україні прибуткові. В них немає зараз стимулу і мотивації працювати ефективно", – запевняє заступник міністра юстиції України Денис Чернишов.

Водночас у Мінюсті переконані, що засуджені мають бути обов’язково зайняті роботою або ж навчанням.

Найактуальніші новини дивіться з понеділка по п'ятницю о 18:15 у програмі Спецкор на 2+2. 

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини
На Дніпропетровщині пенсіонерка стрибнула з парашутом
На Дніпропетровщині пенсіонерка стрибнула з парашутом
23 05 2018
Спецкор

Пенсіонерка, яка пересувається на візку, подарувала собі на 71-річчя стрибок з парашутом.

Американський дідусь створює витвори мистецтва з кришок для унітаза
Американський дідусь створює витвори мистецтва з кришок для унітаза
23 05 2018
Спецкор

Чоловік навіть заснував музей. Утім, зараз змушений шукати послідовника, що продовжив би його справу.

Ситуація на східному фронті знову критична
Ситуація на східному фронті знову критична
22 05 2018
Спецкор

Ситуація на передовій упродовж останньої доби сягнула критичних показників, аж надто на ділянці від Світлодарської дуги до Авдіївки. Під вогонь бойовиків потрапили діти.