Смертоносна сила океану

Затерянный мир

Чорні діри та мертві зони, які вбивають все живе за лічені секунди. Яка ще небезпека криється у водах Світового океану?

Нову гігантську «мертву зону» знайшли в Індійському океані. Там на глибині до 400 метрів взагалі немає кисню, а отже, немає нічого живого.

Хто винен у цьому? В першу чергу, люди. Відходи людської діяльності, які потрапляють до Світового океану, багаті на азот, фосфор та нітрати, є ідеальним поживним середовищем для фітопланктону. Той, у свою чергу, приваблює риб та зоопланктон. Усі учасники такого ланцюга виробляють відходи, які осідають на дно – саме у цих відходах й виникають бактерії, що споживають велику кількість кисню. А отже, запаси кисню у воді вичерпуються.

"В процесі гниття цих водоростей весь кисень іде на гниття, вода стає безкисневою. Від цього риба задихається та помирає", ─ пояснюють вчені.

Досліджуючи мертві зони, вчені помітили, що вітри змішують шари води, вода відновлюється та знову насичується киснем – планета намагається зцілити океан самотужки. Але природа не всесильна, тому прогнози невтішні. Океан виробляє майже половину усього кисню на планеті.

Що станеться, коли кисню у його водах більше не залишиться?

13072025
Перепись населения – это не всегда только сухие цифры и скучные анкеты. 
13072025
Настоящее инопланетное вторжение? Нет, это всего лишь редкое атмосферное явление, пойманное в объектив с орбиты.
13072025
Представьте, что вы заходите к врачу, придумываете всего один симптом — и вас сразу госпитализируют в психиатрическую больницу…
Все мы знаем штаб-квартиру ООН как неотъемлемую часть пейзажа Нью-Йорка. Но задумывались ли вы когда-нибудь, почему именно этот город стал домом для важнейшей международной организации мира?
12072025
Археологи сделали невероятное открытие, которое всколыхнуло мир истории и охотников за сокровищами.
Они не похожи на огромные военные субмарины, которые мы привыкли видеть в фильмах.