Бійці-привиди: чому держава ігнорує своїх захисників?

Спецкор

Вони добровільно віддають своє здоров’я та життя за нашу країну, але чомусь самі не мають жодних прав та соцзахисту.

Ще у 2015 році Рада все ж таки визнала учасниками бойових дій тих, хто увійшов до офіційних підрозділів ЗСУ чи Нацгвардії. Однак не всі стали під знамена офіційних бригад і частин. Багато добровольців, котрі проливали кров і мають поранення або інвалідність, й досі не вважаються учасниками бойових дій, а значить, позбавлені усіх прав. Для держави їх наче не існує.

Судді, митники, прокурори невідомо з яких причин отримують статус учасника бойових дій, в той час як невизнані добровольці щоденно стоять на передовій під прицілом ворога, захищаючи спокій у нашій країні. Вони мусять раз у раз оббивати пороги чиновників, долати безкінечні бюрократичні перепони та роками доводити бойові заслуги у судах.

Чому ті, хто воював на передовій, мусять воювати і в мирному житті – вже з бюрократичною машиною? Чи є шанси для таких вояків отримати гарантований державою соцзахист – дивіться у програмі Спецкор на 2+2.

Більше новин у будні о 18:15!

Как ни странно, до сих пор идут споры о правильности расположения цветов на нашем знамени.
05072025
Эта разработка может дать начало целому поколению гибких гаджетов – от медицинских имплантатов до роботов-трансформеров.
Современный человек — мастер экономии времени…
Мамай-гора – это не просто холм на берегу Каховского водохранилища. Это настоящая сокровищница прошлого, одно из крупнейших захоронений на Евразийском континенте, хранящее тысячелетние тайны скифов.