Тарас Ткаченко переріс "Гніздо горлиці" та готовий рухатися далі

Опер по вызову

В інтерв’ю для видання "Україна молода" Тарас Ткаченко поділився враженнями про роботу над телесеріалом "Опер за викликом" на 2+2, взаємини з акторами та майбутнє українського кінематографу.

Візиткою режисера та сценариста Тараса Ткаченко, безумовно, є "Гніздо горлиці". Проте на нинішньому етапі режисер вважає, що почав переростати цей фільм.

"Дійсно, це робота, за якою мене впізнають, яка зробила мені ім’я. Але як швидко я це здобув, так швидко можу втратити одним-двома невдалими проектами. "Виїжджати" на одному фільмі все життя я не зможу. Нещодавно дивився зі студентами цей фільм і зрозумів, що він хороший, зворушливий, але має чимало недоліків. Я почав його переростати, і це добре. Готовий знімати щось інше", – каже Тарас Ткаченко у інтерв'ю для "України молодої".

Режисер переконаний, що досвід серіального виробництва кардинально відрізняється від роботи над повнометражним художнім фільмом:

"Різниця величезна. Якщо в ігровому кіно ви робите дві хвилини на день готового фільму, то в серіалі – 12, а інколи більше. Наприклад, сьогодні знімали 17 хвилин. Зйомки багатосерійок – виробництво, в художніх фільмах більше творчості. Зовсім інший рівень динаміки. Але робота над "Опером за викликом" для мене надзвичайно цікава. До цього в мене практично не було екшен-зйомок, тому бійки, погоні, вибухи для мене – "нова школа". Все це знадобиться мені й у великому кіно.

Найважливішою він вважає саме атмосферу на знімальному майданчику.

"Це моя робота. Оператор "поставить" кадр і без мене, художник підготує майданчик самостійно, а от з акторами маю спілкуватися я особисто. У таких доволі жорстких умовах від атмосфери на майданчику залежить дуже багато. Повинно бути відчуття, що всі ми робимо одну роботу. Сподіваюсь, що таке відчуття у наших акторів є, тому що мені працювати з ними приємно. Сьогодні я маю не виконавців, а співавторів. І дуже спокійно можу на них покладатися", – ділиться режисер.

Одну з головних ролей у серіалі "Опер за викликом" виконав Роман Ясиновський. Тарас Ткаченко пригадує спільну роботу на знімальному майданчику:

"Із Романом я працював і до того. Був щиро вражений тим, наскільки він змінився після роботи в "Кіборгах". Я радий, що Ахтем Сеітаблаєв у нього повірив, дав шанс. Роман блискуче відпрацював і як актор, і як каскадер. Усі трюки виконував він сам".

Також режисер поділився подальшими кар’єрними задумами та планами.

"Наступний фільм повинен бути детективним. 1946 рік, Західна Україна. У центрі сюжету – радянський розвідник, бійці УПА і співробітники британської розвідки. "Карпатський капкан", така назва фільму. У мене є ще одна річ, яку я пишу, але поки тримаю це в секреті. Скажу лишень, що повертаюся до жіночої драми... – відверто розповідає режисер та сценарист. – Уже зараз працюю над документальною картиною про оборону Луганського аеропорту. Ми нещодавно брали інтерв’ю в учасників тих подій зі 128-ї бригади з Закарпаття. Ще планую зустрітися з командирами, які розкажуть нам про перші криваві битви війни. Це був етап зламу. Тоді ми зрозуміли, що можемо воювати і вистояти".

А ще Тарас Ткаченко, звичайно, вірить в український кінематограф та його майбутнє.

"Поки що немає ідеальної картинки, але загальний рівень невпинно зростає, і це дуже помітно. Порівняно з "Горлицею" бачу новий рівень зображення, художності. Мене мотивують ці картини. Розумію, що мені потрібно рухатися ще вище. Є багато недосконалого, але це стосується драматургії. На цьому етапі у нас є проблеми зі сценаріями. А от акторська база у нас прекрасна. Дуже багато талановитих людей, і не тільки в Києві. У Чернівцях, Запоріжжі, Херсоні – їх треба просто знаходити. В "Опері за викликом", наприклад, головні ролі у серіях виконували актори зі Львова, Закарпаття, для котрих це був додатковий стимул розкриватися, – переконаний режисер. До речі, він був одним із тих, хто відстоював закон, згідно з яким телеканали в Україні зобов’язали показувати вітчизняні фільми і серіали. – Треба перестати бути папуасом. Українцям давно закидають, що в нас недорозвинена мова, література, культура. Ми повинні нарешті усвідомити, що ці "аргументи" працюють винятково для однієї мети – щоб нас було легше вбивати. Терпіти цього більше не хочу".

Показ пригодницької стрічки "Опер за викликом" розпочнеться 12 березня о 19:20 на каналі 2+2.

Вы никогда не задумывались, какой ядерной мощью обладала Украина на заре своей независимости? 
Вы когда-нибудь задумывались над тем, что фермерство может выйти за пределы привычных полей и теплиц?
15052025
Вы не поверите, но даже в 2025 году вокруг кофе ходят настоящие легенды! 
Уже много лет ученые по всему миру пытаются создать искусственное мясо, но именно японские биоинженеры пошли дальше всех.
15052025
Водители не могут представить свою жизнь без кондиционера, особенно летом и на дальних дистанциях.
Оказывается, тревожные звоночки о российской агрессии звучали еще на заре независимости Украины!