Оскільки уряди по всьому світу активно вирішують глобальну проблему забруднення Світового океану пластиком, дослідники взялися визначити річкові системи, які несуть більшість пластикових відходів. Це допоможе зменшити кількість пластику в океані майже вдвічі, стверджують вчені.
За загальними оцінками, вісім мільйонів тонн пластикових відходів щорічно надходять в Світовий океан, річки при цьому є великими постачальниками забруднення. Шокуюче дослідження виявило, що близько 90% пластикових відходів, що забруднюють Світовий океан, потрапляють в нього всього з десяти річок в Азії та Африці, як повідомляє Daily Mail.
"Ця ситуація не може продовжуватись, – переконаний доктор Шмідт, гідрогеолог Німецького центру досліджень навколишнього середовища. – Але оскільки неможливо очистити океани від усіх пластикових відходів, які там вже є, ми повинні вжити заходів та скоротити використання пластику швидко і ефективно. Для досягнення цього необхідно буде покращити управління відходами та підвищити обізнаність громадськості з цього питання".
Вчені з Німецького центру досліджень навколишнього середовища проаналізували дані про пластикове сміття з 79 місць уздовж 57 річок по всьому світу. Таким чином було виявлено десять річок, які забруднюють Світовий океан найбільше.
Та мікрочастинки пластику можуть бути знайдені практично у кожному морі та річці. Це становить серйозну глобальну екологічну проблему.
Наразі список десяти найбільш забруднених пластиком річок виглядає так:
- Янцзи (Східно-Китайське море, Азія)
- Інд (Аравійське море, Азія)
- Хуанхе (Жовте море, Азія)
- Хайхе (Жовте море, Азія)
- Ніл (Середземне море, Африка)
- Ганг (Бенгальська затока, Азія)
- Сіцзян, або Перлинна річка (Південно-Китайське море, Азія)
- Амур (Охотське море, Азія)
- Нігер (Гвінейська затока, Африка)
- Меконг (Південно-Китайське море, Азія)
Річка Янцзи в Китаї – одне з найбільших джерел забруднення пластиком. Щорічно вона приносить в Жовте море близько 1,5 мільйони тонн пластику.
Ріки, які забруднені пластиком найбільше, характерні для територій з високою густотою населення. Наприклад, біля Янцзи проживає понад півмільярда людей. Такі ріки також знаходяться в країнах з високим рівнем виробництва неефективних пластикових відходів на душу населення внаслідок не повністю реалізованого управління муніципальними відходами, включаючи збирання, скидання та переробку відходів.
Розрахунки дослідників показали, що кількість пластику в річках пов'язана з неправильним використанням пластикових відходів в басейнах річок.