У NASA повідомили, що озонова діра скоротилась завдяки діям людей

Раніше вважалося, діра в озоновому шарі зменшується тільки через глобальне потепління.

Нещодавно NASA опублікували відео із повідомленням, що озонова діра над Антарктидою зменшилась аж на 20%. Більше того, виявилось, що це наслідки не глобального потепління, а людської діяльності.

Використовуючи дані, отримані з супутника, вчені NASA кілька років відстежували рівень хлору (атоми хлору руйнують молекули озону) всередині озонової діри над Антарктидою. Було виявлено, що кількість хлору в цьому місці скорочується. Завдяки таким результатам було з’ясовано, що Монреальський протокол про скорочення викидів, що руйнують озоновий шар, насправді діє.

Україна потрапила до aнoмaльної темпеpaтуpної зoни

Вперше озонова діра була виявлена в 1950-х роках. Рекордних розмірів вона досягла в жовтні 2015 року. Але до кінця 2017 року її площа зменшилася приблизно на два з половиною мільйони квадратних кілометрів, тобто на 20%.

Вчені, що помітили скорочення озонової діри, спочатку забили на сполох, адже результат важко було назвати позитивним: зменшення озонової діри частіше відбувається внаслідок глобального потепління. Однак за допомогою вимірювання рівня хлору в атмосфері над Антарктикою в зимовий час, коли вплив глобального потепління практично непомітно, було виявлено, що цього разу зменшення діри у озоновому шарі – результат позитивного антропогенного впливу.

Науковці прогнозують, що повністю озонова діра над Антарктидою має зникнути в 2060-му або 2080 році. Про це повідомляє NASA.

Наш сине-желтый флаг – это воплощение вековой борьбы украинского народа за независимость, свидетельство нашего несокрушимого духа и маяк надежды. 
Скифы, загадочная и воинственная цивилизация, царившая тысячи лет назад, до сих пор хранят множество неразгаданных тайн.
Скифы – таинственный и воинственный народ, издавна населявший украинские степи и считающийся одним из наших предков.
03072025
События на мировом рынке снова повлияли на наш кошелек.
03072025
Еще совсем недавно 600-футовое судно под названием Morning Midas медленно бороздило волны северной части Тихого океана, направляясь в Мексику с грузом из более чем 3000 транспортных средств...