У Делі збираються побудувати 100-метрові вежі для очищення повітря

Архітектурна фірма з Дубая запропонувала вирішити проблему забруднення повітря в Нью-Делі за допомогою гігантських футуристичних веж-фільтрів.

За даними ВООЗ, повітря в столиці Індії – найбрудніше в світі. Вагомий внесок в якість повітря вносять електростанції, що працюють в межах міста; вихлопні гази старих автомобілів, що працюють на дизельному паливі; промислові викиди; пил масштабних будівництв. Про це повідомляє Вокруг Света.

Цього року пожежі в околицях столиці багаторазово підсилили і без того велику проблему – на кілька довгих тижнів Делі вкрив токсичний зміг. Зміст твердих частинок в повітрі перевищила допустимі норми 40 разів.

Проект The Smog, розроблений архітекторами бюро Znera Space, пропонує для очищення повітря встановити 100-метрові вежі-фільтри. Їх будуть з'єднувати повітряні мости, що з'єднують систему гігантських фільтрів в величезні стільники. Вежі працюють на водневому паливі, для виробництва якого використовують енергію сонячних батарей.

Розробники стверджують: одна така башта щодня може очищати понад 3,2 мільйона кубометрів повітря. А тверді вуглецеві частинки, відфільтровані системою, пропонують використовувати у виробництві бетону, графена, добрив і чорнила.

Фото: ZNERA

Современный человек — мастер экономии времени…
Мамай-гора – это не просто холм на берегу Каховского водохранилища. Это настоящая сокровищница прошлого, одно из крупнейших захоронений на Евразийском континенте, хранящее тысячелетние тайны скифов.
Эта история раскрывает темные тайны, касающиеся убийств, краж и организованной преступности, которая действовала под прикрытием высших эшелонов МВД СССР.
04072025
Хочешь стабильную работу — обрати внимание на старые добрые рабочие специальности...