Скільки можна випити за кермом, щоб не оштрафували

Озброєні свистком, жезлом і алкотестером даішники готуються до великих заробітків. Новорічні свята – найбільш прибутковий для них сезон. Скільки можна випити, щоб не бути оштрафованим - "Секретні матеріали" провели власний алкоексперимент.

"Основне правило – знати міру, - говорить доктор медичних наук Юрій Пакін. – Не перевищувати дозу, яку людина може нормально витримати і почувати себе комфортно. Друге важливе правило – обов'язково закушувати. Сп'яніння залежить не тільки від дози випитого, воно залежить і від маси тіла, від їжі, яку їли, крім того, жінки швидше п'яніють і довше виходять з цього стану.

Якщо людина випиває 100 грамів горілки, в нього в організмі буде 0,5 проміле. Це вважається легким алкогольним сп'янінням.  З організму алкоголь виходить зі швидкістю 0,1 проміле за годину".

Тобто після випитих 100 грамів горілки, лише після трьох годин можна буде сідати за кермо.

Виявляється, в Україні одні з найбільш жорстких правил тверезості на дорозі. В більшості країн ЄС дозволяється сідати за кермо за 0,5 проміле, а в Великобританії і США за 0,8 проміле. Це аж в чотири рази більше, ніж в Україні (0,2 проміле). Тобто у нас навіть за пляшку пива штрафують, а європейці можуть випити напії й міцніші.

Який алкоголь і скільки можна випити, щоб не перейти межу в 0,2 проміле? Як правильно "похмелятися", якщо вже перебрали зайвого? Дивіться у відео.