12 моторошних будівель з людських кісток

Споруди, зведені з людських кісток, є по всьому світу. Пропонуємо вашій увазі дивовижну та моторошну добірку найвідоміших таких місць.

  • "Каплиця кісток" в Еворі, Португалія

Була збудована францисканськими ченцями в XVI столітті. Сама каплиця невелика – всього 18,6 метрів в довжину і 11 метрів в ширину, але тут зберігаються кістки і черепи близько п'яти тисяч ченців. Також є два цілих скелета, які висять, прикуті ланцюгами до стелі. Відомо, що один із них належав дитині.

  • Церква ду Карму, Фару, Португалія

Церква ду Карму вважається приголомшливою пам'яткою в місті через капелу кісток, прибудовану до церкви у 1826 році. В стіни і стелю цієї капели вмуровані черепа і кістки монахів-кармелітів. На вході в капелу можна побачити напис "Наші кістки чекають твоїх кісток".

  • Санта-Марія-делла-Кончеціоне в Римі, Італія

Церква побудована в період між 1626-м і 1631-м роками за наказом папи Урбана VIII. Проект створив Антоніо Казоні. Церква капуцинів має кілька спеціальних прибудов у крипті – оссуарій (кісткосховище), де знаходяться складені у фігури кістки монахів та мощі католицьких святих. 

Загалом вона містить рештки 3700 ченців, похованих між 1528-м і 1870-м роками. Цікаво, що ґрунт, який знаходиться в склепі, був привезений з Єрусалима.

  • Церква Сан Бернардіно алле Осса в Мілані, Італія

Церква побудована в XIII-му столітті. Раніше, в період з 1145-го по 1210-й рік, на цій землі був цвинтар, а потім, у 1269-му році, тут побудували церкву. У 1679-му році церкву реставрували під керівництвом Джованні Андреа Біффі, який і наказав "прикрасити" будівлю кістками і черепами.

  • Кафедральний собор Отранто, Італія

Кафедральний собор Отранто є скарбом південній Італії. Він був зведений в норманський період в XI ст. і має дві особливості. По-перше, мозаїчна підлога, датована 1163-65 рр. зберіглася у гарному стані до наших часів. По-друге, в соборі зберігаються мощі Святих мучеників, яких стратили турки після відмови прийняти іслам. 

  • Склеп Байнхаус в Гальштаті, Австрія

Гальштат – невелике містечко в Австрії, у федеральній землі Верхня Австрія. Він оточений красивим лісом, горами і найчистішим озером. Поселення має обмежену територію між озером і скелями. З цієї причини в Гальштаті існує гострий дефіцит землі, в тому числі цвинтарної. На місцевому кладовищі з XVI століття кожні 10-15 років кістки померлих витягали з землі і виставлялися на огляд в Оссуарії, який знаходиться в каплиці святого Михайла.

У крихітному склепі складені рядами 1200 черепів. Багато черепів прикрашені малюнками, наприклад, лаврами за доблесть, трояндами на знак любові і т.д.

До 1800 року розпис наносили тільки чорною фарбою, пізніше став використовуватися яскравий квітчастий стиль.

  • Еггенбургзький склеп в місті Еггенбург, Австрія

Склеп побудований на початку XIV-го століття. Тут на огляд виставлені рештки 5800 осіб.

  • Каплиця з черепами, Чермна, Польща

Ця каплиця стала братською могилою для людей, які загинули під час Тридцятилітньої війни (1618-1648), трьох Сілезький воєн (1740-1763) та інших військових конфліктів. 

Деякі люди померли від голоду, холери або інших смертельних інфекцій. Церква побудована в 1776-му році.

  • Паризькі катакомби, Франція

Лабіринт тунелів під Парижем, відкритий наприкінці XVIII-го століття, простягається на більш ніж 320 км. Більше 6 мільйонів людських кісток прикрашають стіни підземних склепів. 

Місця старих поховань відкриті для туристів, якщо метою їх відвідувань не є вандалізм, як це було в 2009 році, коли місцева влада змушені були закрити доступ до катакомб.

  • Челе-Кула в Ниші, Сербія

Вежа з людських черепів була побудована в 1809-му році за наказом турецького генерала на ім'я Хуршид-паша з черепів 952-х сербських повстанців. Оригінальна вежа сягала 4,6 метра у висоту і чотири метри в ширину. У наступні роки сім'ї деяких загиблих повстанців забрали черепа своїх близьких, і тепер у вежі залишилося тільки 58 черепів.

  • Костніца в Седліце, Чехія

Осуарій створений у склепі церкви Всіх Святих на цвинтарі цистеріанського монастиря в Седліце, на околиці сучасного міста Кутна Гора. 

Над оздобленням церкви в 1870-му році попрацював місцевий різьбяр по дереву Франтішек Рінт. Майстер підійшов до створення декору творчо і як матеріал використав не дерево, а кістки померлих.

  • Катакомби під монастирем Святого Франциска в Лімі, Перу

Церква і монастир були освячені в 1673-му році, а катакомби використовувалися до 1808-го року. У катакомбах розміщені черепа і стегнові кістки 70-ти тисяч чоловік.

Нагадаємо, минулого тижня більше 20 людських черепів було викрадено з церкви Святого Леонарда, розташованої в графстві Кент у Великобританії. Стародавні черепи були частиною моторошної колекції, однієї з найбільших колекцій людських решток.

За матеріалами Рubly

Современный человек — мастер экономии времени…
Мамай-гора – это не просто холм на берегу Каховского водохранилища. Это настоящая сокровищница прошлого, одно из крупнейших захоронений на Евразийском континенте, хранящее тысячелетние тайны скифов.
Эта история раскрывает темные тайны, касающиеся убийств, краж и организованной преступности, которая действовала под прикрытием высших эшелонов МВД СССР.
04072025
Хочешь стабильную работу — обрати внимание на старые добрые рабочие специальности...