В Україні розробили біонічний протез руки, якому немає рівних у світі

ДЖЕДАИ

У Сумах створили інноваційний протез, який здатен позмагатися із закордонними аналогами.

Аспірант Сумського державного університету Артем Коробов демонструє біонічний протез руки. Пристрій реагує на електричні імпульси з мозку, стимулює м’язи та рухається відповідно до потреб користувача. Протез такого рівня сконструювали у невеличкій лабораторії.

Працювали над розробкою студенти, аспіранти та викладачі. Загалом п’ятеро ентузіастів з лабораторії штучного інтелекту. На розробку витратили близько 15 000 гривень. Їх концепт майже готовий до серійного виробництва. Єдине над чим ще потрібно попрацювати – зовнішній вигляд і тоді конкурентів винаходу не буде.

Закордонні аналоги такого протезу коштують від 120 000 доларів і мають набагато менший функціонал. Українська ж розробка буде коштувати до 2000 доларів.

Найбільший в світі очищувач повітря представили у Китаї

Головна відмінність цього біонічного протезу від інших – здатність аналізувати стан м’язів і змінювати режим роботи, залежно від ситуації. Протез здатний навчатися новим рухам та функціям.

Нині винахідники шукають інвесторів, щоб запустити протез у серійне виробництво.

Більше новин дивіться у ДжеДАІ на 2+2.

Наш сине-желтый флаг – это воплощение вековой борьбы украинского народа за независимость, свидетельство нашего несокрушимого духа и маяк надежды. 
Скифы, загадочная и воинственная цивилизация, царившая тысячи лет назад, до сих пор хранят множество неразгаданных тайн.
Скифы – таинственный и воинственный народ, издавна населявший украинские степи и считающийся одним из наших предков.
03072025
События на мировом рынке снова повлияли на наш кошелек.
03072025
Еще совсем недавно 600-футовое судно под названием Morning Midas медленно бороздило волны северной части Тихого океана, направляясь в Мексику с грузом из более чем 3000 транспортных средств...