Експеримент: хто заступиться за бійця АТО у маршрутці

Дембель

Новий експеримент у соціальному проекті Дембель – чи стануть кияни захищати права бійців АТО, якщо помітять відверте їх порушення?

Згідно з законом, учасники бойових дій мають право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті. Незважаючи на це, водії, особливо у маршрутках, часто цим законом нехтують та відмовляють у пільзі. Програма Дембель вирішила перевірити лояльність самих пасажирів та з'ясувати, як кияни ставляться до таких порушень.

Владислав на позивний "Лектор" - військовий медик, Народний герой України, нині демобілізований. Добровольцем у складі батальйону "Айдар" чоловік пройшов такі гарячі точки, як Луганськ, Хрящувате, Новосвітлівка.

Хоча Владислав ніколи не отримував відмови від водіїв громадського транспорту, але погодився допомагати знімальній групі програми Дембель, разом з актором, найнятим на роль хамуватого водія маршрутного таксі. Боєць налаштований оптимістично: "Я особисто вірю у киян, я вірю в українців, і ми побачимо, що з цього вийде".

У першій маршрутці за воїна заступаються жінки – чоловік однієї з них також воює в зоні АТО.

"Я гадаю, що у кожної третьої-п'ятої сім'ї хтось воює і якимось чином причасний. Вся країна воює", – коментує ситуацію Владислав.

Олександр Правило, пенсіонер-пільговик, який поступається герою місцем у наступній маршрутці, каже: "Це найменше, що я можу зробити, щоб підтримати хлопця, який ризикував життям".

Протягом усього експерименту пасажири активно захищали бійця – поступалися місцем, платили за нього, навіть влаштовували водієві бойкот. В цілому результати експерименту позитивні, не може не радувати громадянська свідомість та патріотизм киян.

"Українське суспільство дуже правильно налаштовано по відношенню до воєнних. Хочеться сказати усім братам на фронті: вам є за кого воювати, українське суспільство є, і воно досить активне", – підбиває підсумки Владислав. 

Подробиці експерименту дивіться у програмі Дембель на 2+2.

Читайте також про інші діючі пільги для ветеранів війни та їхніх родин та про те, як вони діють у реальному житті.

Мамай-гора – это не просто холм на берегу Каховского водохранилища. Это настоящая сокровищница прошлого, одно из крупнейших захоронений на Евразийском континенте, хранящее тысячелетние тайны скифов.
Эта история раскрывает темные тайны, касающиеся убийств, краж и организованной преступности, которая действовала под прикрытием высших эшелонов МВД СССР.
04072025
Хочешь стабильную работу — обрати внимание на старые добрые рабочие специальности...
04072025
Пятница! Долгожданный финал рабочей недели, когда можно наконец-то отбросить будничные заботы и окунуться в мир настоящего мужского кино.