13 09 2017

Потужні спалахи на Сонці зафіксували у вересні

Потужні спалахи на Сонці зафіксували у вересні
У NASA поділилися вражаючим відео спалахів, які стались на Сонці протягом останнього тижня.

Серія сонячних спалахів розпочалась минулого понеділка, 4 вересня. Вчені спостерігали п’ять слабких викидів енергії, а вже 6 вересня відбувся вибух на поверхні Сонця, який став найбільшим за останні 12 років, а також одним з п’яти найпотужніших вибухів за всю історію спостереження за Сонцем.

7 вересня стався наступний, не менш потужний, спалах. Чергові спалахи було зафіксовано також 8 та 10 вересня.

Обсерваторія Сонячної Динаміки NASA, яка проводить постійні спостереження за світилом, опублікувала відео серії спалахів на Сонці, які сталися минулого тижня.

Науковці припускають, що найближчим часом на поверхні Сонця можуть відбутися нові вибухи. Разом тим спалахи на Сонці стануть причиною потужної (5 балів з восьми можливих) магнітної бурі, яка досягне Землі 13 вересня.

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини
У столиці запрацювали камери контролю швидкості
У столиці запрацювали камери контролю швидкості

Перевищили швидкість? Жодних умовлянь, попереджень і штрафів – наступного разу ви просто не зможете тут їздити. Домовитися також не вийде – дорогу контролює автоматика.

Золото не вибачає
Золото не вибачає

Золото всесильне. Та не завжди сила золота діє не завжди на користь людині. Недарма один з наймудріших народів остерігався жовтого металу. Про який секрет золота хотіли нас попередити далекі пращури?

Жага золота
Жага золота

Останнім часом ріст цін на благородний метал не припиняється. Такий ажіотаж викликала несподівана новина: існуючих запасів золота може не вистачити...