Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

У США навчилися робити воду з порошку

понеділок - п'ятниця
18
50
ДжеДАІ
В одній з американських лабораторій навчилися робити з порошку воду. Вчені винайшли те, що може врятувати від спраги всю планету. Як працює ця диво-машина та скільки коштує ковток прісної води майбутнього?

Мрію мільйонів людей на планеті про чисту питну воду з повітря втілив у життя професор Омар Ягі із Каліфорнійського університету. Разом зі своєю командою він розробив пристрій для збирання прісної води в умовах аномально високих температур. 

Головний елемент – порошок. Він збирає воду із сухого повітря. Ми назвали його метало-органічною структурою. У його основі лежить цирконій.

Євген Капустін, асистент

Коли температура падає, наприклад, уночі, матеріал, наче губка, вбирає у себе вологу. Коли ж зранку стовпчик термометра іде вгору, вода випаровується з кристалів і осідає на стінках спеціального резервуара.

З одного кілограма порошку вчені отримали 100 грамів води. Утім, успіх експерименту нівелювала доволі висока вартість диво-піску. Усе через цирконій у його складі. Тож, команда науковців замкнулась у лабораторії і, замінивши головну складову на алюміній, зменшила вартість порошку аж у 150 разів. На додачу зросла і ефективність експериментального генератора води.

Ми протестували його в умовах пустельного клімату. Кілограм нової генерації магічного порошку за добу продукував 400 мілілітрів води.

Фарад Фатхієх, доктор наук

Окрім цього, застосування алюмінію дозволило приладу ефективно працювати навіть за нульових температур.

У світі немає нічого схожого, цей пристрій працює за температури навколишнього середовища, використовує сонячне світло і геть не потребує енергії. З ним можна буде отримувати воду просто серед пустелі.

Омар Ягі, професор

Тепер пристрій планують зробити комерційно привабливим і запустити його серійне виробництво. Для цього розробники запустили кілька стартапів проектів і розпочали безпосередні переговори з урядами різних країн, де їхній продукт матиме найбільший попит.

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини
Чому в Ізраїлі автомобілісти, попри високі ціни на бензин, не переходять на газ
Чому в Ізраїлі автомобілісти, попри високі ціни на бензин, не переходять на газ
22 06 2018
ДжеДАІ

Країна, де літр бензину коштує майже 50 гривень, але автомобілісти навіть і не думають про газ, де на будь-якій заправці ви можете не брати в руки гаманець, а якість бензину дозволить проїхати на повному баку кілька десятків додаткових кілометрів.

Що змінилося у правилах оформлення ДТП
Що змінилося у правилах оформлення ДТП
22 06 2018
ДжеДАІ

У ДТП потрапити може кожен, а чи знаєте ви, які нові права у вас з’явилися? І що змінилося у правилах оформлення ДТП? ДЖЕДАІ розібралися, як новації вплинуть на життя автомобілістів.

Швидка допомога на Черкащині працює на чистому ентузіазмі
Швидка допомога на Черкащині працює на чистому ентузіазмі
22 06 2018
ДжеДАІ

Бо зарплатню там отримують мінімальну, а от рятувати людей змушені і вдень і вночі, часом по 16 годин на добу, подекуди в досить екстремальних умовах. Тут не вистачає карет швидкої, цілковита катастрофа з обладнанням, а персонал звільняється чи не щодня.