Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

У США навчилися робити воду з порошку

понеділок - п'ятниця
18
50
ДжеДАІ
В одній з американських лабораторій навчилися робити з порошку воду. Вчені винайшли те, що може врятувати від спраги всю планету. Як працює ця диво-машина та скільки коштує ковток прісної води майбутнього?

Мрію мільйонів людей на планеті про чисту питну воду з повітря втілив у життя професор Омар Ягі із Каліфорнійського університету. Разом зі своєю командою він розробив пристрій для збирання прісної води в умовах аномально високих температур. 

Головний елемент – порошок. Він збирає воду із сухого повітря. Ми назвали його метало-органічною структурою. У його основі лежить цирконій.

Євген Капустін, асистент

Коли температура падає, наприклад, уночі, матеріал, наче губка, вбирає у себе вологу. Коли ж зранку стовпчик термометра іде вгору, вода випаровується з кристалів і осідає на стінках спеціального резервуара.

З одного кілограма порошку вчені отримали 100 грамів води. Утім, успіх експерименту нівелювала доволі висока вартість диво-піску. Усе через цирконій у його складі. Тож, команда науковців замкнулась у лабораторії і, замінивши головну складову на алюміній, зменшила вартість порошку аж у 150 разів. На додачу зросла і ефективність експериментального генератора води.

Ми протестували його в умовах пустельного клімату. Кілограм нової генерації магічного порошку за добу продукував 400 мілілітрів води.

Фарад Фатхієх, доктор наук

Окрім цього, застосування алюмінію дозволило приладу ефективно працювати навіть за нульових температур.

У світі немає нічого схожого, цей пристрій працює за температури навколишнього середовища, використовує сонячне світло і геть не потребує енергії. З ним можна буде отримувати воду просто серед пустелі.

Омар Ягі, професор

Тепер пристрій планують зробити комерційно привабливим і запустити його серійне виробництво. Для цього розробники запустили кілька стартапів проектів і розпочали безпосередні переговори з урядами різних країн, де їхній продукт матиме найбільший попит.

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини
Детальні копії «дорослих» машин для дітей
Детальні копії «дорослих» машин для дітей
15 08 2018
ДжеДАІ

«Хочу іграшку, як у тата!». Така дитяча забаганка змусила автовиробників спеціально для дітей розробити детальні копії «дорослих» машин. ДжеДАІ підготували добірку таких міні-авто.

У Києві невідомі напали на ювелірну крамницю та вбили охоронця
У Києві невідомі напали на ювелірну крамницю та вбили охоронця
14 08 2018
ДжеДАІ

У столиці троє невідомих увірвалися до ювелірної крамниці, вбили охоронця та за лічені хвилини зібрали коштовності. Слідчі переконані – діяли професіонали за ретельно продуманим планом.

На Київ насувається епоха великих заторів
На Київ насувається епоха великих заторів
14 08 2018
ДжеДАІ

Місто нарешті взялося за шулявський шляхопровід. Якою буде нова розв’язка, скільки сотень мільйонів гривень виділили на будівництво та якими манівцями пропонують пересуватися автомобілістам?