Коді Гарбрандт - нове обличчя UFC
24 березня, 17:35 978

Коді Гарбрандт - нове обличчя UFC

У дванадцять років, вперше побачивши турнір UFC по телевізору, він побудував Октагон з матраців та грав у бої з друзями. У двадцять п'ять років, ступивши у справжній Восьмикутник, він здобув перемогу та чемпіонський титул у бою з Домініком "Домінатором" Крузом, бійцем, який за 10 років не зазнав жодної поразки. Від мрії до дійсності – саме так можна сказати про життєвий шлях чинного чемпіона UFC у легшій вазі, п'ятого у рейтингу кращих бійців поза ваговими категоріями Коді Гарбрандта. 

"Немає жодних сумнівів, що він стане обличчям UFC", – саме так висловився про чемпіона у день неймовірної перемоги його наставник Юрайя Фейбер.

Але перш ніж стати кращим з кращих у своєму дивізіоні, американський боєць Коді Гарбрандт був на шляху до того, щоб закінчити у в'язниці, як і його батько. Той полюбляв випити та побитися у барі, часто бив і свою дружину, матір Коді. Саме через любов до насилля та бійки він опинився за гратами.

Як дідусь та батько, Коді та його старший брат Зак любили битися – один з одним та з однолітками. Коли їм виповнилось чотири та п'ять років, їхній дядько Боб, боксер-аматор, почав тренувати хлопців. Він привозив їх до спортзалу, одягав боксерські рукавички, змушував тренуватися на бігових доріжках.

"Я завжди боявся Боба. Він був божевільним", – жартує зараз Коді Гарбрандт.

Мати заборонила хлопцям займатися боксом – з остраху, щоб ті не повторили долю їхнього батька. Натомість братів відправили до табору з боротьби. Боротьба стала для Коді рідною стихією. Там його помітив тренер Ерік Тоуконен та почав особисто працювати із талановитим хлопцем. У 2007 році під його керівництвом Коді виграв чемпіонство у штаті та любов рідного містечка. Він мріяв стати олімпійським чемпіоном.

Але у наступному році Коді програв, і так само швидко усі відвернулися від нього.

"Багато людей дивувались: як він міг потрапити туди і все втратити?", – пригадує Джессіка, мати бійця.

Чемпіон зізнається: "Я почувався розгубленим. І це перетворилось у лють".

Боротьбу Коді зненавидів. Він знову повернувся до боксу, і там йому не було рівних. З 32-х аматорських поєдинків він виграв 31. Коді бився так заповзято та жорстоко, що дядько Боб почав називати його "No love" (з англ. "Без любові". – Прим.ред.): "Хлопчику, у тебе немає любові до того, із ким ти б'єшся".

"Я був найменшим з усіх, з ким я спілкувався. І я ніколи не дозволяв Заку мене ображати, тому не збирався дозволяти це робити будь-кому іншому", – розповідає Коді. – Зак був найгіршим з тих, із ким мені доводилося битися. Тому я завжди намагався вдарити першим і сильно, бо якщо першим вдарить він, я вже не підведуся".

Ще один чемпіон штату з боротьби, Зак Гарбрандт був головним суперником Коді та єдиним, кого той не міг перемогти. Вищий та сильніший, старший брат завжди був попереду – доки одного дня протистояння не припинилось і брати стали йти пліч-о-пліч.

У навчанні, на відміну від боксу, особливих успіхів у Коді Гарбрандта не було. Кілька тижнів у коледжі завершились поверненням додому. Разом із братом він деякий час працював на вугільних шахтах у Західній Вірджинії. Майбутньому чемпіону доводилось навіть продавати наркотики, щоб вижити. Та постійно битися.

Лише одна бійка принесла йому не проблеми, а користь – знайомство з Тоддом Мелдрумом. Той просто попросив Коді не бити людей у його барі, бо це може зашкодити бізнесу. Щирі вибачення стали початком їхнього приятелювання та майбутньої спонсорської домовленості.

Але битися Коді не припинив. Після однієї з таких бійок лікарям довелося буквально збирати його наново. Цей випадок та велика кількість травм викликали занепокоєння навіть у Зака. Сподіваючись якось вплинути на брата, саме він у 2011 році познайомив Коді з Меддоксом Меплом, хлопчиком, який боровся лейкемією. До сьогодні Коді не може стримати сліз, коли пригадує їхню першу зустріч.

Перший же бій, який Коді присвятив Меддоксу, він програв. Зак пригадує розпач брата – той впав на підлогу у роздягальні та відмовився виходити. Але Коді зміг взяти себе в руки. Вже наступний поєдинок став його професійним дебютом та завершився перемогою у першому раунді. Коді Гарбрандт вирішив взятися за розум та розпочати зовсім нове життя. Він приїхав у тренувальний центр Alpha Male в Сакраменто, сподіваючись потрапити до Юрайї Фейбера, колишньої зірки змішаних єдиноборств. Спочатку той не сприйняв татуйованого задерикуватого хлопця із бездоганною зачіскою всерйоз.

"Він ставив безліч запитань: "Як ви тренуєтесь? Що ви їсте? Як відпочиваєте?" Спочатку він здавався нам таємний агентом від поліції", – жартував про Коді Денні Кастільо, тренер з боксу та один з команди Фейбера.

Але перевіривши Коді Гарбрандта на ринзі, Юрайя Фейбер змінив свою думку.

"Природний талант та гарна генетика ще нічого не означають. У нас тисячі таких хлопців. Але дисципліна та чесне виховання – ось ознаки чемпіона світу. У Коді було таке виховання і він його не забув. У цьому його сила", – так він відгукнувся про свого нового підопічного.

І дійсно, гарне виховання - це те, що було у Коді завжди. Життя у Сакраменто не з дешевих. Коді міг днями обходитись без їжі, щоб мати можливість платити за тренування. Зак сердився на брата, коли той відмовлявся брати у нього гроші, підтримував: "Послухай, у більшості людей не вистачає сміливості мріяти. Вони обирають безпечну роботу, гарантовану зарплатню. Вони не мають мрії. А у тебе вона є. І це не нісенітниці, заради цього варто жити".

У ці нелегкі часи Коді був готовий здатися.

Саме тоді йому зателефонував батько Меддокса: хлопчик відмовився приймати ліки.

"Ти пройшов довгий шлях, довго боровся. Хто буде проводжати мене на бої у Октагоні? Ти потрібен мені, – сказав тоді Коді своєму новому другу. – Ти не можеш здатися просто зараз. Якщо ти продовжиш приймати ліки та боротися з хворобою, я стану чемпіоном UFC".

Ця обіцянка врятувала обох.

У тому ж році Меддокс виповнив свою частину – вдало закінчив курс хіміотерапії. Коді у свою чергу виконав і свою. Контракт з UFC, серія вражаючих перемог (11-0 ММА, 6-0 UFC) і нарешті – омріяний пояс чемпіона, який наприкінці бою з непереможеним доти Домініком Крузом Коді Гарбрандт одягнув на свого друга.

За інформацією B/R Mag.

А вже 9 квітня на каналі 2+2 дивіться НАЖИВО трансляцію довгоочікуваного турніру UFC 210 із головним поєдинком Корм'є - Джонсон.