29 грудня, 13:52 2864

"Ялиночко, гори": як у Києві рятувальники вчать правилам пожежної безпеки під час новорічних свят

Свята вже незабаром, тому столичні рятувальники провели майстер-клас із правильного встановлення ялинки, а також розповіли, як не перетворити новорічне святкування на трагедію.

Новий рік – час веселощів та приємних вражень, але якщо надто "засвяткуватись", головний атрибут свята – прикрашена ялинка – може перетворитись на причину трагедії, спалахнувши через коротке замикання новорічної гірлянди або з інших причин.

Півтори тисячі людей постраждало у пожежах протягом року, з них півсотні – діти. На зимові свята, кажуть пожежники, трагедій трапляється в рази більше, тому їхнє завдання – навчити людей святкувати безпечно.

На спеціальному полігоні рятувальники відтворюють святково прикрашену кімнату, а потім демонструють, на що може перетворитися свято через порушення правил безпеки.

"Дуже багато випадків коли ракетниці залітають на балкони, в квартири. Це як мінімум три-чотири випадки по місту Києву у кожну новорічну ніч. На жаль, трапляється те, що ми сьогодні бачили. Ялинка загорається, падає", – розповідає Віталій Кропивницький, фахівець із пожежної безпеки Інституту цивільного захисту.             

Інша новорічна небезпека - феєрверки та салюти. Попри заборону, українці продовжують запалювати їх кожного року – і подекуди не обходиться без постраждалих. Рятувальники радять: не слід забувати відбігти на безпечну відстань від палаючого феєрверку та користуватися тільки якісною продукцією.

Як зустріти Новий рік весело, а, головне, безпечно, розповість Спецкор на 2+2.