29 грудня, 11:46 2423

Як відрізнити справжнє шампанське від підробки?

Чи можна і як відрізнити справжнє шампанське від фальшивого - з'ясовував "Спецкор".

Шампанське напередодні Нового року - лідер на ринку фальсифікату. Хоча третина алкоголю, за приблизними підрахунками - це підробка, але тенденції на цьому ринку змінюються залежно від пори року. Горілку і коньяки підробляють постійно, а от напередодні свят - ділки віддають перевагу ігристим винам.

Справжнє шампанське - це результат подвійного бродіння,  насичене вуглекислотою, якій  нікуди вийти. У пляшці зі справжнім ігристим тиск утричі вищий, аніж в автомобільній шині.  Через це під час відкоркування і присутній ефект вибуху. А от за бульбашками, які з'являються після вибуху, і  визначають справжність напою.

"Якщо штучно газифікується, то бульбашки крупніші. Вони схожі на газовану воду і дуже швидко виходять. Якщо натуральним способом, то бульбашки маленькі і вони дуже довго  виходять", - пояснює директор заводу шампанських вин Валерій Романовський.

До штучно насиченого вуглекислим газом вина на  заводі  класичних шампанських вин ставляться скептично.  Нібито він  і має право на життя, але назва мусить бути інша - іскристе, а не ігристе. Газують вино в шампанське  нині досить часто, каже Валерій Романовський,  а подекуди  виноматеріал узагалі заміняють  яблучним концентратом.

Бульбашки - це фактично  єдина різниця  між справжнім та підробленим.  За смаком  невибагливому споживачеві напої не відрізнити.

Скільки  саме  підробного алкоголю на вітчизняму ринку однозначно сказати важко. Заведено відштовхуватись од кількості виробленого спирту та виноматеріалу.

"Різниці між тим спиртом, який офіційно виробляється в Україні і імпортується, і який  розливається у пляшки - десь відсотків 30. Тому, відповідним чином, 30 % - це нелегальний спирт  на ринку", - каже перший заступник голови Державної фіскальної служби Сергій Білан.

Перед Новим роком, зазвичай, колотять саме шампанське. Відверту підробку можна визначити за повторним використанням пляшки. Зовні можуть бути залишки клею, у середині - осад.  Якщо ж виробництво легальне - то  замість шампанського можна отримати газоване вино. Шкоди не буде, але й задоволення - сумнівне.

Більше дивіться у відео.

Подібні публікації

"Робін Гуд"

Країна: Німеччина, 2013 Жанр: бойовик Режисер: Мартін Шрайєр У ролях: Кен Дукен, Дагні Девата, Матіас Кеберлін, Стіпе Ерцег
28 грудня, 17:31
809

Андрій Джеджула став таксистом

Програма "ДжеДАІ" вмотивувала ведучого і шоумена Андрія Джеджулу встановити шашку на свою автівку.
25 грудня, 13:28

Тяжкотравмований боєць Сергій Гриненко потребує допомоги

РЕКВІЗИТИ:  Картка Приватбанку 4731 2171 1169 3535 Сергій Гриненко
24 грудня, 21:57

Новорічне привітання Президента України

2015 рік був багатий на події. Традиційно в останні хвилини року, що минає, Президент України підсумовує річні досягнення і окреслює плани на майбутній рік.
24 грудня, 18:07

"На коня"

В новорічну ніч телеканал 2+2 покаже лайфхак з правильного вживання спиртних напоїв і усунення синдромів похмілля після бурхливого застілля.
24 грудня, 17:45
841

Про героїзм футбольних фанатів розказали "Хоробрі серця"

Футбольні ультрас асоціювалися ще два роки тому лише з бійками, хуліганством і провокаціями. Але все змінилось восени 2013 – тоді ці учорашні футбольні бешкетники вийшли на українські Майдани на захист мирних людей, на захист своєї країни.
24 грудня, 12:45

Олександра Лобода показала, як керує автомобілем

Що таке "шноркель", "тахометр" і "кліренс"? Чи можна висаджувати пасажирів на зупинці громадського транспорту? В яких випадках під час руху пасажирам дозволяється триматися за кермо? "ДжеДАІ" перевірили ведучу "Профутбол" Олександру Лободу на знання правил дорожнього руху.
21 грудня, 14:30