31 жовтня, 16:57 3979

Спірні землі: кому, після втечі Миколи Азарова, належить ділянка у Конча-Заспі

Кому насправді належать землі у Конча-Заспі - сину колишнього прем'єра-утікача Олексію Азарову чи невідомому акціонеру з Донецька? Чому половина з них виведена до кіпрського офшору та коли завершиться розслідування щодо заповідних земель? Продробиці у програмі Спецкор на 2+2.

Приватизовані майже задарма землі у Конча-Заспі – близько 11 гектарів державного санаторію – до сих пір не повернулись до держави. Окрім цього, та їх частина, що належала колишньому прем'єр-міністру Миколі Азарову, знову змінила власника. Наразі майже гектар землі посеред заповідного лісу, відповідно до документів, було розділено на частини, одна з яких знаходиться у власності сина Миколи Азарова Олексія, інша – у донецького акціонера, який мешкає поза межами України. 

Поспілкуватися ані з самим Миколою Яновичем, ані з його сином, ані, тим більше, із таємничім власником другої частини землі знімальній групі не вдалося.

"Я думаю, що це була спроба заплутати сліди та ускладнити слідство. Якщо буде рішення суду, яке визнає, що ця земля була отримана Олексієм Азаровим незаконно, або для її придбання використовували кошти, отримані злочинним шляхом, то угода може бути визнана незаконною, фіктивною, і рішенням суду ця власність буде повернена державі", – пояснює Антон Геращенко, народний депутат України.

Більше того, сусід екс-прем'єра-утікача розпочав будівництво на березі озера Конча, яке повністю перекрило доступ до води.

Як та чому депутати порядкують державною власністю – у програмі Спецкор на 2+2.