11 січня, 17:35 2185

Надія Савченко оприлюднила список українських бранців

Днями народний депутат Надія Савченко опублікувала списки українських полонених, а також осіб, яких ватажки бойовиків хочуть отримати в обмін на наших бранців. 

Надія Савченко опублікувала списки для обміну полоненими та докладно описала сам механізм такого обміну на власній сторінці в соцмережі. До списків увійшли українські полонені, яких утримують ворожі бойовики, та українські в'язні в у російських тюрмах, а також російські військові, які перебувають на території України.

Окрім того, народний депутат запропонувала реформувати весь процес обміну та замінити переговорників з українського боку на більш професійних.

"Я виділила помаранчевим кольором тих людей, які є громадянами Росії, які є російськими військовими, які приходили, виконували завдання вбивати наших людей. Всі решта в списку – це рівноцінний обмін на наших полонених, які знаходяться в ЛНР і ДНР", – прокоментувала своє рішення нардеп.

Родини українських бранців таким рішенням занепокоєні – побоюються можливого спекулювання з боку зловмисників.

"Раніше це був обмін "людина на людину", а зараз це обмін "інтерес на інтерес". Я знаю такі випадки з безвісти зниклими. Тут для них частина небезпеки є, тому що це люди непідтверджені, і можуть бути провокації", – поділилась думками Вікторія Пантюшенко, дружина одного з полонених.

Подробиці дізнавайтеся у Спецкор на 2+2.