27 березня, 11:36 4108

Країни Перської затоки розпочали військову операцію в Ємені

Військо Саудівської Аравії та армійські підрозділи ще 9-ти країн Перської затоки почали військову операцію в Ємені. Королівські Військово-повітряні сили завдали ударів по позиціях шиїтських бунтівників, розташованих просто у столиці країни - місті Сана. Таким чином, країни Перської затоки вирішили відгукнутися на прохання єменського президента Хаді і захистити владу в країні від бойовиків-хуситів.

Позиції шиїтських бунтівників - аеропорт Сани та авіабазу аль-Дулаїмі - бомбардували вчора близько 2-ї ночі. Військову операцію в Ємені почала Саудівська Аравія та 9-ть країн Перської затоки. Так вони вирішили захистити чинну владу Ємену від бойовиків – хуситів, які прагнуть її повалення. Про захист попросив сам єменський президент Абд-Раббу Мансура Хаді, який напередодні, нібито, покинув країну.

"Ми робитимемо все, щоб захистити легітимний уряд Ємену від повалення військовим шляхом. Зараз бойовики мають в своєму розпорядженні балістичні ракети, важке озброєння та навіть авіасили, тому ситуація дуже небезпечна і ми повинні зробити все, щоб захистити єменців та їх уряд", - заявив посол Саудівської Аравії в США Адель аль-Джубейр.

Жителі Ємену, тим часом, одні - за таку підтримку дякують. Інші - її засуджують.

Ситуація в Ємені суттєво загострилася останнім часом. На півдні країни діє угруповання "Аль-Каїда на Аравійському півострові". В центрі - триває жорстке протистояння між президентськими військами та шиїтськими повстанськими силами. Загострення конфлікту в Ємені ризикує перерости в повномасштабну війну - кажуть експерти, де з одного боку Саудівська Аравія, яка підтримує  владу Ємену, а з іншого – Іран, який стоїть на стороні повстанців.