25 березня, 13:40 2761

Катастрофа літака Airbus A320 на півдні Франції

Вчора близько 13:00 за Києвом, з екранів радарів  у небі над Францією зник Аеробус "320-тий", авіакомпанії Germanwings.

Літак прямував із Барселони до Дюссельдорфа. На борту перебували - за попередньою інформацією - 144-ри пасажири та шестеро членів екіпажу. Трохи згодом, президент Франції у спеціальному зверненні підтвердив, що літак зазнав аварії неподалік населених пунктів Барселонета та Дінь-ле-Бен, і шансів, що комусь із людей вдалося вижити, - майже немає.

В гори терміново рушає міністр внутрішніх справ Франції, але вже з перших хвилин місцеві урядовці сумніваються, що авіакатастрофу хтось пережив.

Мануель Валь, Прем'єр-Міністр Франції: "Ми ще не знаємо причин катастрофи. Ми зробимо все, щоби з'ясувати, що її спричинило і, звичайно, потурбуємося про родини та друзів загиблих".

Невдовзі речник міністерства внутрішніх справ повідомляє: знайшли уламки. І підтверджує: навряд чи вцілілі є, якщо навіть так - їх украй мало. Дві з половиною сотні рятувальників не можуть дістатися місця аварії: воно серед гір заввишки в дві тисячі метрів.

В передгір'ях французьких Альп розгортають рятувальний штаб. Зранку, твердить пілот французької авіакомпанії, що саме пролітав над Альпами в час катастрофи - погода була чудова, ані хмаринки на небі. Але зараз вона стрімко псується, це ще більше ускладнить роботу. Експерти одностайно твердять, що висувати версії - поки що рано, але говорять про можливу розгерметизацію салону чи спробу аварійної посадки - адже неподалік дійсно був аеропорт.