27 січня, 15:32 4002

Челендж на підтримку ветеранів АТО: 22 віджимання за 22 дні

Приголомшлива статистика за 2014 рік – 7 тисяч армійських ветеранів, що скоїли самогубство, – яку оприлюднили американці, сколихнула весь світ, особливо Україну, де проблема психологічної реабілітації бійців АТО є актуальною як ніколи. 

Впродовж року у американській армії пішли з життя близько семи тисяч ветеранів, а це – 22 особи в день. Статистика шокує, проте в Україні справи йдуть не краще – торік тут суїцид скоїли 68-м військових. Життя поза передовою часто виявляється для "дембелів" страшнішим за бойові дії. Повернувшись додому вцілілими та неушкодженими, багато з них страждають від посттравматичного синдрому та стресових розладів.

Аби підтримати ветеранів, в Україні запровадили флешмоб – 22 віджимання протягом 22-х днів. Віджимаються усі – самі ж ветерани, що отримали важкі поранення, жінки, чиновники, люди будь-яких професій. 

"Сильний психологічний мотив – відчувати, що тебе підтримують не просто фізично чи матеріально, тебе підтримують морально ті люди, які схожі на тебе, з якими ти ідентифікуєшся", - кажуть психологи.

Ветерани самі підтверджують: рятуватися від жахливих спогадів допомагають фізичні вправи. Війна залишає відбиток на кожному. Якщо накипіло, бігаю, дзвоню своєму товаришу, з яким ми служили, ми можемо взяти рукавички, поспарингувати між собою, і вся агресія виходить", - радить боєць з позивним "Вальтер".

Про те, як підтримати тих, хто розкаже Спецкор на 2+2.