27 березня, 11:27 3551

Бійці з досвідом служби в АТО навчають мобілізованих під Житомиром

Основи тактичної медицини, стрільба з усіх видів наявної зброї та керування БТРом. Цього навчають тепер новобранців-десантників, бійці 95-ї бригади, які вже воювали в зоні АТО. 

Хлопці-мобілізовані у 4-ту хвилю - на полігоні проведуть лише два тижні. За цей час інструктори мають довести практичні навички новобранців до автоматизму, адже під обстрілами на передовій часу на роздуми та навчання може і не бути!

Бійців навчають інструктори, які вже побували у  зоні АТО. Кажуть  важливо підготувати новобранців  психологічно  до  обстрілів  з важкої  артилерії  і мінометів. Всі інструктори мають досвід бойових дій на Донбасі. Розповідають, курс навчань вони постійно оновлюють, бо противник часто міняє тактику. Тож новобранці мають розуміти, як діяти в будь-якій ситуації.

За ходом навчань спостерігають волонтери. Запевняють, рівень  підготовки десантників за рік значно покращився.  
Новобранці живуть  у польових  умовах -  сплять у наметах,  миються на вулиці,  рубають  дрова і гріються біля буржуйок. Але на таке життя не скаржаться. 

Командири кажуть, особливість навчань цього поповнення  - у тому, що бійці  одночасно опановують  кілька військових професій, аби заміняти один одного під час  бою.  На Схід хлопців можуть відправити вже за 20 днів.