Ахтем Сейтаблаєв
15 червня, 18:25 378

"Гвардія-2": Ахтем Сейтаблаєв про вибухи на знімальному майданчику та школу молодого бійця

Зйомки другої частини військово-патріотичної драми "Гвардія" тривають. Виконавець ролі "Татарина" Ахтем Сейтаблаєв просто на знімальному майданчику розповів, що треба зробити для ефектного кадру та як вжитися у роль військового. 

У продовженні "Гвардії" на глядачів чекає вже відома з першої частини команда, серед них і "Татарин" - герой Ахтема Сейтаблаєва. Цього разу зйомки проходять із більшим масштабом. Окрім залученої військової техніки та допомоги справжніх військових, фільм може похизуватись масштабними вибухами.

"Ось щойно підірвали бомбу, важлива сцена з мінометним вогнем. З нами працював кращий український піротехнік Олександр Суворов – так що по вищому розряду підривали, – ділиться Ахтем Сейтаблаєв. – Я три місяці поспіль стріляв із танка, різав… Але коли вибух стосується особисто тебе всередині зйомок, то, як звичайна людина, ти відчуваєш сплеск адреналіну та страху – навіть ті, хто був на війні, здригнулись, а що вже казати про мене, невійськову людину".

Допомагають знімати такі екшн-сцени не тільки майстровиті піротехніки, а й самі військові – учасники АТО. Бо хто ще навчить акторів правильно реагувати на хай штучні, у межах знімального майданчика, але все ж таки військові реалії. "Без підказок було б важче – починаючи з того, де тримати вказівний палець, коли у руках автомат. Через скільки хвилин вибухне граната та як себе поводити. Як палити на передовій, щоб снайпер не підстрелив", – розповідає актор.

Друга частина обіцяє здивувати глядачів не лише спецефектами. Трансформувався, ускладнився сюжет, трансформувалися персонажі. Ахтем Сейтаблаєв не розкриває усі карти: "Мій "Татарин" став м'якіше – у нього з'явилось почуття внутрішньої системи координат, коли людина, яка пройшла через безліч зустрічей та втрат, розуміє, що йому хтось по-справжньому дорогий, а сам він цінує та з вдячністю приймає кожну нову годину свого життя".

Переглянути першу частину "Гвардії" можна на сайті 2+2.