28 грудня, 16:15 389

Як відновити стосунки та зберегти шлюб після АТО – ПОРАДИ ПСИХОЛОГА

У постійній рубриці програми Дембель на 2+2 військовий психолог Андрій Козінчук радить бійцям АТО, як зберегти шлюб після повернення з фронту.

Доки чоловіки самовіддано захищають Батьківщину на передовій, їхні дружини, яких вони були змушені залишити, вдома здійснюють подвиг не менший – чекають на них.

"Сімейне життя – це дуже добре для ветерана, бо ті, у кого є дружина, яка на нього чекає, їхнє повернення набагато легше і простіше", – коментує Андрій Козінчук.

Психолог пояснює, що після повернення бійця до мирного життя шлюб начебто складається ще раз. Війна змінює, людина стає трохи іншою – і сам боєць, і його дружина, яка протягом тривалого часу мала вирішувати усі проблеми сама. Тому Андрій Козінчук радить захисникам віднесіться з повагою до тих, хто на них чекав, подякувати за це.

Діалоги та навіть суперечки у такий період – це нормально. Не є нормальним для подружжя уникати один одного та ігнорувати наявні проблеми. Якщо не виходить вирішити їх самотужки, психолог радить залучити третю сторону – ту людину, якій родина довіряє та яка має позитивний досвід. 

Ще більше корисних порад дивіться у ВІДЕО. Нові випуски програми Дембель щонеділі о 15:00.