28 грудня, 15:39 386

Як отримати обіцяне житло родинам загиблих бійців АТО та інвалідам війни?

Від початку АТО пройшов не один рік, але проблеми, пов'язані з пільгами та квартирами для захисників України, залишаються не вирішеними. Відсутність відрегульованого та прозорого механізму виділення житла для сімей загиблих бійців та інвалідів АТО – що це, халатність держслужбовців чи навмисне обкрадання тих, хто вкрай потребує допомоги? 

Боєць Володимир Іскоростинський на фронті потрапив під мінометний обстріл, як наслідок – важка черепно-мозкова травма та інвалідність 2-ої групи. За те, що він віддав своє здоров'я заради миру у нашій країні, Володимир отримав лише мізерну пенсію по інвалідності та змушений жити з дружиною і двома неповнолітніми дітьми у маленькій хаті із пліснявою на стінах та майже без зручностей. Вже двічі Володимир збирав усі необхідні документи та ставав на квартирний облік, але так і не отримав відповіді.

"Здав документи їм, потім все завмерло, ніхто нічого не каже", – розповідає про свої поневіряння чоловік.

Щороку держава виділяє чималі кошти на придбання житла для сімей загиблих у АТО та інвалідів, а з цього року бійці можуть самі обирати квартири певного метражу.

"Плюсів більше, ніж мінусів через те, що минулого року закупались квартири із зовсім непридатними умовами. У нас є наочний приклад: вдова з двома дітьми, яка рік не може жити у цій квартирі через те, що у домі немає опалення та не працює ліфт. Таких прикладів багато, хотілось би, щоб хтось за це відповідав", – коментує нововведення Світлана Шеповалова, керівник Центру допомоги учасникам АТО при КОДА.

Начебто доречний закон має лише одне "але": виділені на квартири для бійців кошти треба використати до кінця року, тобто, фактично, бійцям залишили лише два місяці для того, щоб встигнути зібрати усі необхідні документи.

Що це, прикра випадковість чи спланована спроба нажитися на героях та їхніх сім'ях? Як захисникам та родинам загиблих бійців отримати обіцяне житло? Дивіться програму Дембель на каналі 2+2. Нові випуски щонеділі о 15:00.