27 грудня, 14:09 251

Як бійцям допомагають стати на ноги на Батьківщині?

Якщо мова йдеться про реабілітацію та протезування, в першу чергу згадують європейські клініки та центри. Та чи дійсно вітчизняне протезування набагато гірше? Чим відрізняються західні реабілітаційні центри від українських? Відповідь на питання спробувала знайти програма Дембель на 2+2.

У одному з випусків журналісти програми Дембель довідались, як наших бійців ставлять на ноги у відомому реабілітаційному центрі у Австрії. Результати вразили самих героїв – всього лише за три тижні вони вже впевнено тримались на ногах, хоча до цього пересувались на візку або з милицями.

Цього разу Дембель вирішив порівняти західні й вітчизняні можливості та навідався до стаціонарного відділення Київського протезного заводу, де в Україні можуть пройти реабілітацію та навчитися користуватися протезом люди, які втратили кінцівки. Допомогти у експерименті погодився Анатолій Фатєєв – сапер 93-ї бригади втратив обидві ноги, підірвавшись на мінній розтяжці під Мар'їнкою. Герой вже пройшов успішну реабілітацію у Австрії, тому може порівняти умови, які пропонують європейська та українська клініки.

Пристосовані до спеціальних потреб умови, такі як наявність ліфтера та двері, що зручно відчиняються, різко контрастують із затісними кімнатами, лікувальними кабінетами та коридорами. Сучасна апаратура для процедур та нові спортивні тренажери – і у той же час катастрофічний брак місця, відсутність вкрай необхідних дзеркал, фіксаторів для милиць та загалом інших необхідних для успішної та комфортної реабілітації речей.

"У нас більшість інвалідів сидять вдома, вони не можуть нікуди виїхати, – каже Анатолій, і пригадує з власного досвіду: – Там все пристосоване для інвалідів, там навіть на дверях натиснув ручку – двері автоматично відкриються. Там реабілітаційний центр – це де тебе вчать не просто ходити, а ходити правильно, з гордо піднятою головою".

В Україні у Конча-Заспі є спеціалізований та досить великий санаторій, пристосований для реабілітації людей з проблемами опорно-рухового апарату, але чомусь держава не направляє туди бійців АТО. Чому, маючи можливості та потенціал, країна так неохоче допомагає своїм захисникам, які віддали здоров'я заради неї – у соціальному проекті Дембель на 2+2. Нові випуски щонеділі о 15:00.