20 квітня, 15:57 1186

Чорнобильська Дуга. Як катастрофа століття пов'язана з експериментами військових?

Чому радянська влада приховувала факт існування секретного радару у Чорнобилі та яку роль установка зіграла у трагедії, розкаже Цілком таємно на 2+2.

З моменту чорнобильської катастрофи минув 31 рік. Але досі ніхто не знає, що саме відбулось у той день та які причини трагедії. Серед безлічі версій аварії експерти ігнорують один факт: неподалік від станції знаходився надпотужний об'єкт радянського часу "Дуга", який виявляв запуск ракет. Радар споживав велику кількість електроенергії, тому розташування неподалік ЧАЕС невипадкове. Західні науковці вважали, що "Дуга" може змінювати клімат, виводити з ладу пристрої, навіть безшумно знищувати їх. Говорять, у день, коли на 4 блоці пролунав вибух, на установці проводили таємні військові експерименти.

У журналістському розслідуванні Цілком таємно – що насправді відбувалось у Чорнобилі, чому про секретний об'єкт "Дуга" немає жодних згадок в архівних матеріалах, чи мала установка вплив на психіку людини.

Чи могли військові проводитися таємні досліди на території Чорнобиля? Що радянська влада ховала у чорнобильських лісах? Чим закінчиться ризикована експедиція до таємничої установи?

Свідчення очевидців та неспростовні докази –  у програмі Цілком таємно у середу, 26 квітня о 18:00  на 2+2.