25 серпня, 15:34 262

Ті, хто виграють бій зі смертю: військові медики

Без зброї у руках, проте незамінні у армії, вони, не покладаючи рук, віддаючи усі сили, рятують кожного дня десятки життів. Вони – медики, професійні або ж волонтери-добровольці. Вони – герої. 

Всеволод Стеблюк - український вчений, медик, начальник медслужби батальйону "Миротворець". Врятував сотні життів, пройшов найгарячіші точки, серед яких – Іловайський котел, який він до сих пір бачить у нічних кошмарах.

"Це була справжня тактична медицина практиці, коли вони вели вогонь і одночасно затягували поранених у машину, - згадує події тих страшних днів Всеволод. - Тоді навіть ніколи про смерть було думати".

Біля машини медиків розірвався снаряд, а згодом надійшов і ворог. Дивом врятувавшись, Всеволод зміг врятувати й інших – таким самим дивом, бо як ще пояснити те, що російський офіцер дозволив евакуацію поранених та допоміг з транспортом. Медик до сих пір вдячний за це: "Військові в усі часи мають бути елітою нації. Це найкращі люди, які свідомо ідуть захищати Батьківщину. Той російський офіцер був людиною честі."

Вісімдесят сім чоловік витягнув з того світу Всеволод – обмежений у засобах, перебуваючи на території ворога у непевному становищі.

"Я щаслива людина, але поки моя країна не буде щасливою, жоден не зможе відчувати себе щасливим. Я вірю, що ми переможемо, інакше не може бути. Було дуже таке гарне гасло, що "здобудеш незалежну українську державу або загинеш у боротьбі за неї". Гинути не треба, треба здобути. Ми здобудемо", - вірить воєнний хірург Всеволод Стеблюк та продовжує рятувати життя – кожного дня, кожної хвилини.

Більше про героїв-медиків, які жертвують усім заради чужого життя, дивіться у програмі Хоробрі серця на 2+2.